Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 4 sie 2021, o 11:08

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Czy ktoś już tam był? Nie ma na stronie informacji o cenie, a nie mogę znaleźć żadnych opinii. Interesuje mnie to, bo są tam równiez ajęcia z Prof. Talarem.
http://www.heartsworldwide.org/

Jak tak czytam, to wydaje się fajna sprawa. Ale jeśli współpracują z ośrodkiem w Stobnie, to już mniej ciekawie. Nie wydaje mi się, żeby tam akurat mieli najlepszych specjalistów. Są lepsze ośrodki.
Z ciekawości bym skorzystała, ale niestety nie w tym roku. Paweł będzie wkrótce operowany i "zagipsowany".

My i tak musimy czekać na 1%, więc w tym roku pewnie nie dalibyśmy rady, ale zainteresowała mnie ta oferta. Zadzwonię sobie i się dowiem jakie są koszty. Jestem tylko ciekawa czy ktoś już tam był.

Ja dzwoniłam - koszt 2 tygodni turnusu to 6000 zł.

Wow... To i tak taniej niż u Masgutowej, tam chyba 9500 teraz. Tylko, żeby wiedzieć jak tam faktycznie jest. No dobra, najpierw czekajmy na księgowania, a potem będziemy myśleć :D Dzieki!!

Ja dostałam od nich maila koszt turnusu to 7000zł i w tej cenie zawarte są wszystkie świadczenia
tj.
noclegi, wyżywienie, 4-8 godzin rehabilitacji dziennie (osoba chora), 3-6

godzin szkoleń dziennie (opiekun), indywidualnie ułożony program
terapeutyczny.

Według informacji zawartych na stronie fundacji odbyły się 2 turnusy. Czy ktoś z Was może korzystał i mógłby opisać wrażenia z pobytu na turnusie?

Również dzwoniliśmy i podano nam 7000 i bardzo byliśmy zainteresowani bo mają duża ilość interesujących "podobno" zabiegów.
Jest jeden szkopuł niestety, który jak dla nas de klasyfikuje ten turnus i cała sprawa wyszła zupełnie przypadkiem.

Nasza znajoma terapeutka, która zajmuje się refleksologią i jest w ścisłym gronie osób, które są uprawnione do wykonywania tego typu zabiegów rozpoznała pana - kierownika Rehabilitacji i Edukacji w tejże fundacji i to co nam powiedziała było dosyć interesujące.

Ten człowiek nie skończył szkoleń w zakresie refleksologii, był tylko na kilku co sprawia, jego rehabilitacja w zakresie refleksologii może nie zaszkodzić pacjentowi ale raczej mu nie pomoże. Mimo tego pan ten wykonuje podobno zabiegi z zakresu refleksologii co potwierdził telefonicznie.

Cała sprawa została oczywiście przekazana do osób, które zajmują się refleksologią i prowadziły teraz pierwsze w Polsce szkolenia w zakresie terapii Refleksologią. Ten Pan NA PEWNO ich nie ukończył.

Chcieliśmy tylko przestrzec i poinformować o tym fakcie, żebyście wszyscy byli świadomi, że terapia u tego człowieka niekoniecznie może pomóc a turnus jest dosyć drogi.
Nie mamy informacji odnośnie innych specjalistów , którzy tam przyjmują ale odnośnie tego pana jesteśmy w 100% pewni.

Pozdrawiam.

Był ktoś może na turnusie u nich ? przeglądając ich stronkę zapowiada się ciekawie a rzeczywiście nazwisko Talara robi swoje i to on w zasadzie przyciąga.

http://dzieciom.pl/podopieczni/131

witam wszystkich,miałam właśnie w planie wybrać się na ten turnus,ale Nikola mnie wyhamowała :cry:

Drogie koleżanki z forum!!!!
Jestem przerażona Waszą naiwnością i chęcią pozbycia się ciężko zdobytych pieniędzy. Zapewne będę poddana za chwile publicznemu linczowi ale otwórzcie oczyyy!!! Kilka z Was drogie Panie znam z turnusów w pewnych ośrodkach. Macie zatem i wiedzę i doświadczenie i porównanie rehabilitacji w Polsce. Obejrzyjcie jeszcze raz zdjęcia z turnusów, przeczytajcie wnikliwie proponowane zabiegi i terapie....dużo tekstu , ale żadnych konkretów.
Ja na flecie zagram za darmo i nie tylko dla dzieci ale i dla konia na hipoterapii i dla psa na kynoterapii, bo juz to przerabiałam gdy mój syn krzyczał i nie chciał ćwiczyć.
Może brzmi to ironicznie i gorzko, ale 7000 za turnus to POMYŁKA!!!. Nie wiadomo jakie są zabiegi, a fundacja porusza kilka wątków.
Pan profesor na pewno ma ogromna wiedzę oraz imponującą muszkę i aparat do masażu. Ja mam w szafie mate perełkową , która czyni cuda...ale sama mata jeszcze nikogo na nogi nie postawiła.
Rehabilitacja to harówka jakich mało i to na wielu płaszczyznach i kto jak nie my matki i nasze dzieci wiemy o tym najlepiej.

No i zapewne jestem już spalona w tej fundacji , bo są z mojego miasta. Ba... ulicę dalej...Tylko ,że ja o nich nic nie wiem. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Co raz więcej powstaje dziwnych ośrodków , wszyscy chcą "rehabilitować "za bardzo duże pieniądze.

magdalena - nie przesadzaj! :P
każdy ma prawo wyrazić swoją opinię

Magda popieram cię w 100%. Co to dla nas wydać za turnus 7000 przecież z własnej kieszeni nie płacimy a co zrobimy jak zabiorą nam 1%. Ja jeździłam do BYdgoszczy byłam bardzo zadowolona z rehabilitacji ale turnus strasznie drożał z miesiąca na miesiąć dlatego zaczęłam szukć tańszego z dobrą rehabilitacją i znalazłam bo sznuję każdy grosz z fundacji, nie kupuję samochodów, telewizorów, odkurzaczy ITP. TYlko wykorzystuje je zgodnie z przeznaczeniem na które zbieram pieniądze czyli na REHABILITACJE ! Pisałam już nie raz że niektórzy znaleśli sobie sposób na życie za pomocą fundacji. wiem że dosstanę znowu za to ale nic nie poradzę że tak uważam. Ale to jest moje zdanie.

To na jaki turnus mam jechać?Piszecie,że szanujecie pieniądze z fundacji,a ja szanuję własne,bo sami z mężem płacimy za turnusy.Cieżko na to pracujemy każdego dnia rozdarci miedzy rehabilitacją a pracą.Jest jeszcze starsze dziecko.Ledwo ciągniemy.Musimy się nauczyć prosić widocznie,bo wszyscy tak robią. :evil:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.