Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 13 lis 2018, o 18:43

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

Czytam to forum od wielu miesięcy, w końcu się zapisałam, bo poszukuję naprawdę dobrego terapeuty pracującego metodą Tomatisa, ale prawdziwego, z certyfikatem Centrum Tomatisa w Luksemburgu, a nie jakiegoś pseudo-specjalisty, który przeczytał parę książek i udaje, że się zna na problemie. A takich, niestety, jest cała masa. Obdzwoniłam chyba z 10 w Warszawie, i wszyscy na pytanie, czy posiadają licencję i certyfikat, odkładali słuchawkę. A przecież tylko Tomatis w Luksemburgu zapewnia prawidłowe oprogramowanie, sprzęt i przede wszystkim wiedzę na temat stosowania terapii.

Ma ktoś jakiś dobry namiar w stolicy?

viewtopic.php?f=30&t=3722 tu jest na temat tej metody

Obrazek

http://www.treningsluchowy.pl/

hej, my właśnie jesteśmy w trakcie treningu. Jestem z Płocka i tu polecam: http://poradnik-logopedyczny.pl/metody- ... ennik.html
Nasza pani logopeda ma wszystko co trzeba, a do tego jest przeuroczym pedagogiem. Oba etapy kosztują razem 2 500 PLN. I ja mam to szczęście, że w tej kwocie trening zaliczają obaj moi synowie ( Starszy dla towarzystwa Młodszemu ). I wiecie co jest bardzo ważne, dzieci mają całe dwie godziny wypełniane zajęciami artystycznymi ( klejenie, malowanie itp. ). Prowadząca ma dla każdego dziecka NA KAŻDY dzień nowy zestaw do artterapii, przy czym wszystkie są bardzo atrakcyjne i nie tanie. W gruncie rzeczy, prowadząca nie zbija żadnych kokosów na tym, bo mnóstwo pieniędzy kosztują te materiały.
Wszystkim z okolic Płocka szczerze polecam !!!
Na stronce można pooglądać jak dzieci mają rozplanowany czas ( dużo zdjęć ).

www.olinek.com.pl , kto chce się przekonać jak wygląda profesjonalna terapia metodą profesora Tomatisa w Warszawie w najlepszych warunkach czyli jedno dziecko - jeden komputer , profesjonalne testy , maxymalnie dwoje dzieci na dużej sali z ogromnyymi akwariami , zapraszam do Olinka .

Dziękuję za namiary, niestety, terminy nie pozwalały mi na zapisanie małej na terapię indywidualną. Kilka dni temu dostałam jednak informację o terapii GRUPOWEJ, jednakowo skutecznej, ale o wiele, wiele tańszej i - co najważniejsze - grupy dopiero się tworzą, więc można dobierać terminy. Może któraś z Was będzie zainteresowana? Wklejam info, które dostałam:

Gabinet Wczesnej Interwencji Terapeutycznej w Warszawie-Międzylesiu
certyfikowany przez Centrum TOMATIS w Luksemburgu

prowadzi w dniach 25.07- 10.08.2012

zapisy na terapię grupową metodą Tomatisa (stymulacja audio-psycho-lingwistyczna). Dzięki najnowocześniejszym urządzeniom, grupowy trening uwagi słuchowej (SAPL) pozwala znacząco obniżyć koszty terapii przy zachowaniu identycznej, wysokiej skuteczności.
Sesje treningowe rozpoczną się we wrześniu 2012 roku, cena każdego 3-tygodniowego etapu jest stała i niezmienna, i wynosi 679 zł.

Ilość miejsc jest bardzo ograniczona, dlatego o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Dla osób spoza Warszawy zapewniamy pomoc w organizacji noclegów.

Prosimy o zgłoszenia na adres e-mail

t e r a p i a @ l o g o p e d a - w a r s z a w a . p l

[adres należy wpisać bez spacji]

Wszelkie dodatkowe informacje znajdziecie Państwo na stronie

http://www.logopeda-warszawa.pl

Szczegółowy katalog informacyjny poświęcony metodzie i jej efektom, który przygotowaliśmy dla Państwa, można pobrać pod adresem:

http://www.logopeda-warszawa.pl/MetodaTomatisa.pdf

i w zakładce TOMATIS na stronie http://logopeda-warszawa.pl/tomatis/do-pobrania.php

Gabinet Wczesnej Interwencji Terapeutycznej jest placówką certyfikowaną i licencjonowaną przez Tomatis Developpement SA w Luksemburgu.

Gabinet prowadzi też pełną i zaawansowaną terapię logopedyczną i psychologiczną.

Celem stosowania treningu uwagi słuchowej, czyli metody Tomatisa, jest rozwiązanie problemów, u podstaw których często leżą przyczyny rozwojowe, cywilizacyjne i środowiskowe. Metodzie najczęściej poddawane są dzieci, u których obserwuje się takie problemy, jak:
- zaburzenia ze spektrum autyzmu
- nadwrażliwość na dźwięki (nadsłuch)
- obniżone napięcie mięśniowe
- niedotlenienie okołoporodowe
- problemy z koncentracją i uwagą
- trudności szkolne i fobie szkolne
- dysfunkcje związane z motoryką dużą i małą
- dysleksja, dysgrafia, dyskalkulia
- kłopoty z orientacją przestrzenną
- złe samopoczucie (także u kobiet w ciąży)
- niska samoocena
- wady wymowy
- zakłócenia językowe
- zaburzenia afektywne
- zakłócenia psychomotoryczne
- trudności z nauką języków
- podwyższone napięcie i stany lękowe
- trudności w relacjach dziecko-rodzic (także w rodzinach adopcyjnych)

Od kilkunastu lat jednak metodę Tomatisa w Polsce (a od kilkudziesięciu - na zachodzie Europy) stosują osoby ze świata mediów i sztuki, oraz rodzice, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom harmonijny rozwój i ułatwić im przyswajanie informacji. Laboratoria Tomatisa opracowują i przygotowują dla takich osób specjalistyczne programy treningowe, do których nasz gabinet ma pełny dostęp i może je modyfikować według potrzeb konkretnych grup.

Nie dasz się przekonać do stosowania się do regulaminu forum?!

grażyna267 pisze:

czytasz WSZYSTKIE posty na tych forach? Jeśli tak, to współczuję ubogiego życia rodzinnego. 99,9% czytelniczek zapewne zagląda jedynie w swoje ulubione wątki i zapewne nie będzie miała zielonego pojęcia, o co ci biega. Żal...

berta_lady pisze:
grażyna267 pisze:

czytasz WSZYSTKIE posty na tych forach? Jeśli tak, to współczuję ubogiego życia rodzinnego. 99,9% czytelniczek zapewne zagląda jedynie w swoje ulubione wątki i zapewne nie będzie miała zielonego pojęcia, o co ci biega. Żal...

Czytam wszystkie NOWE wątki na tym forum i zgadzam się z poprzedniczką, naśmieciłaś. Usiadłam wczoraj wieczorem na forum i widząc tyle nowych nieprzeczytanych wątków, ucieszyłam się, że pojawiły się jakieś nowe informacje w tematach być może dotyczących leczenia mojego dziecka, a tu przykra niespodzianka. 10 wątków o Tomatisie i uważasz, że to nie jest spam? Zmarnowałaś mój czas i wielu osób tutaj. Szkoda, że nie mam uprawnień moderatora, bo 9 by automatycznie wyleciało.

asia pisze:
Zmarnowałaś mój czas i wielu osób tutaj. Szkoda, że nie mam uprawnień moderatora, bo 9 by automatycznie wyleciało.

Nie obrażaj własnej inteligencji. Gdyby jeszcze każdy z tych wątków miał inną nazwę, to mogłabym uwierzyć w takie bajdy. Ale jeśli prawdą jest, że weszłaś na każdy z IDENTYCZNYCH wpisów, to jak mogę skomentować twój intelekt? Pozwól, że nie będę go komentować...

berta_lady nie przedstawiłaś się..
Czy masz jakieś problemy?
Może mogłybyśmy Ci pomóc?
Jak czuje się Twoja Mała?
Zamiast zachowywać się jak troll i prosić o zbanowanie może lepiej spokojnie porozmawiać?
Bez wykrzykników?

berta_lady pisze:
asia pisze:
Zmarnowałaś mój czas i wielu osób tutaj. Szkoda, że nie mam uprawnień moderatora, bo 9 by automatycznie wyleciało.

Nie obrażaj własnej inteligencji. Gdyby jeszcze każdy z tych wątków miał inną nazwę, to mogłabym uwierzyć w takie bajdy. Ale jeśli prawdą jest, że weszłaś na każdy z IDENTYCZNYCH wpisów, to jak mogę skomentować twój intelekt? Pozwól, że nie będę go komentować...

Oj berta powinnaś dostać bana za takie teksty, spamujesz, obrażasz innych. Czytaj to co piszę, a będziesz wiedziała dlaczego wchodziłam ww twój każdy wątek. Ale skoro tego nie ogarniasz, to już tłumaczę, musiałam kliknąć w każdy po kolei żeby mi nie wisiał jako nieprzeczytany, więc nie pajacuj proszę. Jak ktoś szuka terapii Tomatisa, to znajdzie na pewno, nie musisz informować o tym kilkanaście razy, bo uważasz się za taką inteligentną, a reszta to idioci, którzy muszą mieć coś podane kilkanaście razy, bo inaczej nie znajdą.

berta_lady nie przedstawiłaś się..

A muszę? Nie szukam tu koleżanek tylko osób do wspólnej terapii. Napisz na priv, jeśłi jesteś tym zainteresowana, a dostaniesz ode mnie PODPISANEGO maila.

Czy masz jakieś problemy?

Przepraszam, ale co cię to obchodzi? Nie każdy, kto wchodzi na forum, ma od razu się na nim dzielić osobistymi sprawami. To magiel?

Może mogłybyśmy Ci pomóc?

O tym, co mnie interesuje, napisałam w pierwszym poście. Gdybym szukała innej pomocy, nikt nie musiałby mnie dopytywać. Wbrew pozorom szanuję nie tylko swój czas i piszę banałów tylko po to, żeby się poużalać.

Jak czuje się Twoja Mała?

??? Nie wiedziałam, że cię to interesuje. Jak już się poznamy, to być może będzie ci wypadało o to zapytać.

Zamiast zachowywać się jak troll i prosić o zbanowanie może lepiej spokojnie porozmawiać?

SPOKOJNIE? Dlaczego z takim apelem zwracasz się do mnie???

Bez wykrzykników?

Chętnie zobaczę te wykrzykniki. Z ciekawości przejrzałam ten wątek, i znalazłam ich... ZERO.

Ja rozumiem, że trudno wam zrozumieć, że na forum może wejść ktoś, kto zajrzał tu tylko w jednym celu - poinformować inne zainteresowane osoby ciekawą ofertą. I tylko tyle.

Jeszcze wczoraj rozważałam tą terapię dla swojego dziecka, ale dzisiaj już wiem, że z niej nie skorzystam, chociażby na fakt spotkania osoby berty... Zamiast zachęcić odstraszasz swoimi wypowiedziami. Tyle osób wypowiedziało się, że zasiałaś zamęt, a Ty zamiast przeprosić i dostosować się do panujących tu regulaminów, wdajesz się w "pyskówki", a feeeeeeeee. Nie zapraszaliśmy Cię tu, więc skończ temat bo obawiam się ,że nikogo chętnego do współpracy nie znajdziesz.

Napisałaś, że czytasz to forum od kilku miesięcy...
Więc może jednak szukałaś także innych informacji niż tylko nt Tomatisa w W-wie;-)
Jako osoba inteligentna domyśliłaś się pewnie, że czytałam również twoje pozostałe wypowiedzi.
Myślę, że udało ci się poinformować wszystkich zainteresowanych terapią grupową.
Mam nadzieję,że jednak znajdziesz dla córeczki kogoś do wspólnej terapii.
Prowadzenie terapii w grupie ma sens w przypadku dzieciaczków spokojnych, których obecność innych dzieci nie rozproszy czy nie pobudzi za mocno. Dla nas takie rozwiązanie nie byłoby optymalne.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.