Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 21 lip 2019, o 12:06

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość

A na co liczyłyście- apetyt rośnie w miarę jedzenia. Tak działają fundacje, stowarzyszenia.

gusia2003 pisze:
A na co liczyłyście- apetyt rośnie w miarę jedzenia. Tak działają fundacje, stowarzyszenia.

Wiesz, zawsze mamy wybór.Tylko pytanie czy w innej fundacji/stowarzyszeniu będzie lepiej?

Katarzyna Kuźniak pisze:
Właśnie - w swoich kalendarzach rozsyłanych darczyńcom Fundacja chwaliła się, ze ośrodki rehabilitacyjne buduje....
Nam się może to mocno nie podobać, ale formalnie to fundacja dobrze pisze.Przecież buduje ośrodki dla podopiecznych ze swoich środków i zapewnia bezpłatną rehabilitację.I wszystko formalnie się zgadza przecież zebrane przez nas pieniądze(subkonta) są własnością fundacji :roll:
Inaczej rozumując-matka jadąc z dzieckiem na rehabilitację w ośrodkach fundacji nie płaci nic.Fundacja potrąca z subkonta swoje własne środki.
Tłumaczę jak jest i nie znaczy to że się tym zachwycam :evil:

A no właśnie Kasiu i to jest ten problem ...

6407 Rycąbel Aleksandra

Ostatnio zmieniony 5 lis 2014, o 22:05 przez małgosia-r, łącznie zmieniany 1 raz

Chodzi nie o to, że odpłatność jest za rehabilitację ale o to jak to jest robione. Można przecież dalej świadczyć usługi darmowe dla tych, którzy zapisywali się na bezpłatną rehabilitację. Po pierwszym grudnia można uruchomić zapisy do ośrodków rehabilitacyjnych na nowych zasadach - odpłatnie. I nikt nie może mieć wtedy zastrzeżeń.
Nie oszukujcie, że coś dajecie za darmo! Nie zmieniajcie zdania z dnia na dzień! Ludzie sobie cały rok planują!!!

małgosia-r pisze:
Katarzyna Kuźniak pisze:

Właśnie - w swoich kalendarzach rozsyłanych darczyńcom Fundacja chwaliła się, ze ośrodki rehabilitacyjne buduje....

Nam się może to mocno nie podobać, ale formalnie to fundacja dobrze pisze.Przecież buduje ośrodki dla podopiecznych ze swoich środków i zapewnia bezpłatną rehabilitację.I wszystko formalnie się zgadza przecież zebrane przez nas pieniądze(subkonta) są własnością fundacji :roll:
Inaczej rozumując-matka jadąc z dzieckiem na rehabilitację w ośrodkach fundacji nie płaci nic.Fundacja potrąca z subkonta swoje własne środki.
Tłumaczę jak jest i nie znaczy to że się tym zachwycam :evil:

Ale to nie fundacja żebrze o 1% i nie fundacja siedzi po nocach żeby pozyskać darczyńców! Mąż mi niejednokrotnie zadawał pytanie czy dziś śpię z nim czy z komputerem...

maaagdak pisze:

Ale to nie fundacja żebrze o 1% i nie fundacja siedzi po nocach żeby pozyskać darczyńców! Mąż mi niejednokrotnie zadawał pytanie czy dziś śpię z nim czy z komputerem...

No i mnie osobiście właśnie najbardziej boli ta instrumentalność z jaką traktuje się rodziców i dzieci ...bo przecież oczywistym jest że bez rodziców fundacja nie miałaby dziś takiego majątku ...a jeśli fundacja w ten sposób traktuje dzieci to zaburza całę zaufanie jakim je obdarzyliśmy ...
Niestety ...ale nie moge się oprzeć wrażeniu że celowe było wszystko od początku ...tzn taki rozrost fundacji .....a teraz gdy stała się silną i potężną firmą z majątkiem zaczęła dyktować warunki ...

6407 Rycąbel Aleksandra

Trudno pisać o celowości takiego działania.Na poczatku pewnie nikt sobie sprawy nie zdawał że fundacja aż tak się rozrośnie.Teraz to już poważne przedsiębiorstwo i jak w każdej wielkiej firmie jedna osoba(tu jeden podopieczny) niewiele znaczy.W tej chwili żaden bojkot ośrodków fundacyjnych nic nie da.Fundacja zawsze będzie górą, bo może powiedzieć(w przypadku bojkotu) "nie zapłacimy za neuron,Tratwę czy Michałkowo bo możecie przyjechać do nas".
Zawsze można odrzucić porozumienie i przenieść się do innej fundacji.Tylko kto to zrobi teraz, po akcji 1%?To by znaczyło rezygnację ze środków o które tak się starałyśmy...
Nie pozostaje nam nic innego jak tylko przełknąć tą żabę i przystosować się do nowych warunków :roll:

ręce mi opadły - no to łykajmy te żaby w nieskończoność, przecież jak coś jest niefajne to nazywajmy to niefajnym a nie pod dywanik, bo takim sposobem to te zmiany jeszcze pójdą dalej, jak się nam nie księguje 1% bo brakuje literki to cichutko tak ma być, jak opłata za turnus to cichutko tak ma być, jak imprezy tylko dla części podopiecznych - cichutko tak ma być, sami sobie dopiszcie resztę .........

mamagabi pisze:
ręce mi opadły - no to łykajmy te żaby w nieskończoność, przecież jak coś jest niefajne to nazywajmy to niefajnym a nie pod dywanik, bo takim sposobem to te zmiany jeszcze pójdą dalej, jak się nam nie księguje 1% bo brakuje literki to cichutko tak ma być, jak opłata za turnus to cichutko tak ma być, jak imprezy tylko dla części podopiecznych - cichutko tak ma być, sami sobie dopiszcie resztę .........

No przecież wiemy! A masz sposób na te "żaby?! Oprócz zmiany fundacji i rezygnacji z zebranych środków oczywiście...

niestety......idę zająć się jakąś robotą, bo mi się ciśnienie podniosło.......a tak w ogóle to jak dla mnie największą korzyścią z bycia w Fundacji jest to forum, pozdrawiam wszystkich, miłego dnia :)

mamagabi pisze:
niestety......idę zająć się jakąś robotą, bo mi się ciśnienie podniosło.......a tak w ogóle to jak dla mnie największą korzyścią z bycia w Fundacji jest to forum, pozdrawiam wszystkich, miłego dnia :)

Też nie mam pomysłu :cry: I też idę odreagować....

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.