Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 20 paź 2017, o 22:18

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość

Witam chcę Was kochani zachęcić do wspólnego wyjazdu na Ukrainę do Truskawca. Byłam w Truskawcu z córką na przełomie styczeń/luty w sanatorium Południowy i tak nam się spodobało ze namówiliśmy właściciela biura podróży Gold Tour Pana Krzysztofa Rutkowskiego do zorganizowania takiego wyjazdy w bardziej ciepłych miesiącach w połączeniu z delfinami. Turnus odbędzie się tydzień po zakończeniu roku szkolnego 27 czerwiec-9 lipiec 2018r Sanatorium Szachtar o wysokim standardzie i bogatej bazie zabiegowej z podjazdami na wózek i windami. Pewnie sami znajdziecie na temat tego miejsca wiele wiadomości ale najciekawsze poniżej.
7 piętrowy budynek z windą, odrębna jest część sypialniana, centrum medyczne i diagnostyczne, stołówka i kawiarnia. Położony 15 min spacerem od centrum i pijalni wód mineralnych. 10 min od Delfinarium. Na terenie sanatorium znajduje się duży basen w którym odbywają się zajęcia rehabilitacyjne (oraz zajęcia aerobiku) , sauna, siłownia, boiska do gry w piłkę, sale sportowe, pijalnia wód mineralnych, wypożyczalnia rowerów, biblioteka, salon kosmetyczny, bar, dyskoteka. Jest też unikalna strefa dla dzieci gdzie mogą grać, bawić się, rysować i integrować. Dostępny jest również plac zabaw.
Obok bramy zatrzymuje się autobus Nr 1 który objeżdża Truskawiec dookoła i można go sobie w ten sposób zwiedzić i wrócić bezpiecznie na sanatorium tym samym numerem

Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienką, balkonem i TV, lodówką, czajnikiem elektryczny, suszarką do włosów.
Koszt wyjazdu od osoby 400zł zaliczka (płatna po podpisaniu umowy) 340euro w dniu wyjazdu płatne w autobusie. W sumie jest to w granicach 1700zł - dziecko plus opiekun ok 3400zł
W tej cenie jest:
transport w obie strony
pakiet badań wykonanych w pierwszych dniach (mocz, krew, usg jamy brzusznej, ekg itp.)
konsultacje lekarskie i opieka przez cały turnus
10 noclegów w pokojach dwuosobowych z łazienkami (w naszym niższej klasy sanatorium pokoje były przestronne, czyste każdy z tarasem a tutaj ma być dużo lepiej
posiłki - my mieliśmy 3 posiłki w ciągu dnia ale każdy z nich był pełnym obiadem. Moja córka (niejadek) buntowała się przeciw takiemu żywieniu. Oczywiście chleba/bułek było do woli ale standardowo na śniadanie, obiad i kolacje podawano: przystawkę przed posiłkiem, pierwsze danie zupa, drugie danie oraz deser na słodko lub owoc. Posiłki dobieraliśmy samemu mając wybór z meni (kilka pozycji) na dzień następny. Wybór różnorodny bo i ziemniaki i kasze i makarony więc dla każdego coś się znalazło
Zabiegi: każdy uczestnik ma zlecone zabiegi przez lekarza i codziennie jest ich kilka tak w granicach 5-7 ale jak coś dolega to bez problemu dodają więcej albo zamieniają. Codziennie było coś z zabiegów wodnych (baza jest bardzo różnorodna bo to nie tylko zwykła hydroterapia ale masaże wodne w specjalnych wannach, bicze szkockie, kąpiele solankowe półgodzinne itd. bardziej to przypominało spa niż tradycyjną rehabilitacje Codziennie mieliśmy masaże ja kark a moja córka dwa - raz nogi a raz plecy u dwóch innych osób. Codziennie były okłady ozokerytem...pookladane pozawijane spałyśmy sobie 40min w ciepełku a toksyny same z nas wychodziły Mnie po tych zabiegach przestały boleć kolana ale po pół roku od przyjazdu zaczynam ponownie odczuwać wiec nie mogę sie doczekać aż ponownie pookładam się tą substancją Fizykoterapia czyli różne prądy, lamy, lasery, ultradźwięki i magnetoterapia .... to do woli jak tam lekarza się poprosi ale akurat ja wolałam ten czas poświęcić na zajęcia w siłowni gdzie pani dobierała każdemu ćwiczenia, nawet moja córka na wózku nie miała forów
W ośrodku do którego teraz jedziemy jest jeszcze basen i wiele innych atrakcji ....

No i dodatkowy pakiet DELFINY
dzisiaj dostałam dodatkowe informacje więc je tylko przekopiuję:
1. pełny kurs delfinoterapii dla dzieci - 10 seansów (może być 9 na naszym turnusie) 25 min pływania + 25 min masaż klasyczny.
2. w pierwszy dzień spotkanie z lekarzami insrruktorem układanie grafiku
3. dziennie delfiny obsłużą tylko 25 dzieci
4. cena jednego pełnego seansu 110euro plus 2 euro masaż leczniczy razem 112euro. do wody z dzieckiem wchodzą terapeuci a w przypadku dzieci tak do 5 lat jeśli sytuacja tego wymaga do wody może wejść też jeden rodzic...cały kurs 10 dniowy 1120euro w ostatnim dniu rodzice mają pływani z delfinem dodarkowo gratis
5. dla dzieci bardziej sprawnych lub dla zdrowego rodzeństwa polecam samo pływanie z delfinem w cenie 1200hrywien 10min - o wiele taniej ale to do decyzji waszej
6. Delfinarium ma własne kombinezony w wielu rozmiarach więc tego nie trzeba posiadać
7. rezerwacje na delfiny robimy do końca września bo jest bardzo dużo chętnych i po tym terminie nie ma szans by się wbić na zajęcia.

delfiny to opcja dodatkowa (dodatkowe zabiegi) można pojechać tylko do sanatorium
dodatkowo w ofercie jest masa innych rzeczy jak pokaz w delfinarium, wyjazd do Lwowa lub na safari zabawy dla dorosłych i dla dzieci itp. ale to już do uzgodnienia na miejscu

jeśli ktoś chętny to zapraszam do kontaktu 695222094 lub renek@buziaczek.pl
wyjeżdżamy z woj. opolskiego ale jeśli będzie grupa kilku osób np. z Wrocławia to podjedzie po nich busik a reszte będziemy zbierać po drodze na autostradzie Katowice, Kraków itd. do granicy

ZAPRASZAM
Na całość jest wystawiona faktura tutaj w Polsce do rozliczenia z fundacją

Super sprawa :)

Teraz jadę z synem 2 września na delfiny, tez mamy hotel i spa z rehabilitacją.
Cena bardzo konkurencyjna dla polskich ofert.
Jedziemy swoim autem :)
Ale tak w sumie to ładna sumka wychodzi

proszę napisz jak to się kalkuluje gdy jedziecie sami?
tez do Truskawca?

Tak.
Priv

z ostatniej chwili :)pokoje są 2 osobowe z dostawką i jeśli jedzie 2 rodziców z dzieckiem (chyba do 10lat) i dziecko śpi na dostawce to będzie miało zniżkę za nocleg :) - oferta cenowa w przygotowaniu

szef biur Gold Tour jedzie z nami aby na miejscu spełniać nasze oczekiwania :)

U W A G A
Z N I Ż K I D L A D Z I E C I
Ważna informacja dotycząca kosztów turnusu TRUSKAWIEC 2018 - UKRAINA w opcji z delfinami!!
Ponieważ zgłasza się sporo rodzin gdzie są dwie osoby dorosłe i dziecko, które będzie spało jako trzecie na dostawce w pokoju dwuosobowym (spokojnie jest dość miejsca) właściciel biura podróży GOLD TOUR zaproponował następujące zniżki dla tych dzieci!
- do 5 lat dzieci jadą bezpłatnie (w przypadku delfinów płacicie tylko za nie!!!)
- od 5 - 10lat od ceny należy odliczyć 100 euro
- od 10 - 15 lat od ceny należy odliczyć 50 euro
Dla tych co nie mieli okazji zapoznać się z oferta pozostawiam ulotkę w załączniku a po szczegóły zapraszam do kontaktu z przedstawicielem Biuro Podróży GOLD TOUR - 519347723
Przypominam ze są to dwa niezależne pakiety - pakiet sanatoryjny DLA KAŻDEGO a delfiny jako dodatkowa opcja dla chętnych :) wiec można zabrać tez mamę, babcię, ciocię do pomocy oferując jej w zamian pełen pakiet badań i zbiegów :)
.... mój numer na końcu ulotki

Załączniki:
UKRAINA na fb.jpg
UKRAINA na fb.jpg [ 133.77 KiB | Przeglądany 572 razy ]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.