Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 6 gru 2020, o 02:43

Strefa czasowa UTC+1godz.

Regulamin forum

W temacie nalezy umiescic tag [INFO] a nastepnie nazwe przedmiotu.
[INFO] Pionizator
[INFO] MATY REHABILITACYJNE
itp.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość

http://www.targimedyczne.pl/ Co sądzicie o tym wózku?

Zależy jak dziecko potrafi siedzieć , jak dla mnie ma za wąski rozstaw kół ,moze być mało stabilny i przy takich małych kołach żle się jeżdzi po wertepach ( :) chodzi mi o nasze wspaniałe chodniki)

Dla mnie też za wąski rozstaw kół. Już jeden taki wózek mam - nie mam siły iśc z Aasiem na spacer- wysiadam po kilku metrach pchania. Bardzo żle jest rozłożona siła pchania- bo zamiast pchać to się dodatkowo wciska silę w dół.

Ja zakupiłam ten wózek dla mojego synka.Mimo tego ,że sam nie siedzi jeszcze :) Wózek jest naprawdę super,jest bardzo lekki,łatwo się go pcha-na wertepy sie tez nadaje :)
Ogólnie jestem zadowolona z niego, kolorystyka super, najważniejsze- składany w parasolkę.
Można zamówić konsultanta na pokaz tego wózeczka do domu.
Jeśli chodzi o rozstaw kół nie mam żadnych zastrzeżeń.
Polecam, naprawdę warto,ładny,mieści się w cenie refundacji 1800 zł z pełnym wyposażeniem.

Jaki jest duży Twój synek , wzrost i kilogramy.??

Też mam ten wózek-i mam mieszane odczucia:

wózek jest wizualne bardzo ładny,dodatki są niezłe,jest leciutki,super się prowadzi.Zaletą też jest płynna regulacja położenia oparcia(producent pisze o 2 pozycjach,ale można pokombinować,by było płynnie)-chyba do kąta 40 stopni.Do spania ok.

Mankamentem jest:długość po złożeniu ok.120 cm,zajmuje bardzo dużo miejsca w samochodzie.U mnie do bagażnika się nie mieści....ledwie wchodzi na tylne siedzenia(jeżdżę starym renault thalia,który ma spory bagażnik).Rączki do pchania nie mają regulowanej długości-i są zdecydowanie za wysoko dla osoby niskiego wzrostu(ja jestem wysoka-mnie to pasuje,ale mała osóbka się będzie męczyła).Najgorsze jest wykonanie podnóżka-są ostre części i nie ma mowy,by dziecko miało na nogach same skarpetki.Klin-z jednej strony dobre rozwiązanie,zaś z drugiej-jest olbrzymi i dla grubszego dziecka(szczególne chłopca)-to porażka.Klin jest ponadto przymocowany do pasa,który zaczepia się na pałąk.Nie jest zatem umocowany do siedziska i jak dziecko się wierci-klin może się podnosić do góry.
Moje dziecko musi mieć proste siedzenie(tak jak na zwykłym krześle),natomiast-w tym wózku siedzisko"zapada się" w kierunku oparcia-coś na zasadzie fotela w samochodzie,że pupa dziecka jest o ok.8cm niżej niż jego uda.Zatem-w moim przypadku muszę wkładać dziecku klin pod pupę,by uzyskać odpowiedni kąt.

Reasumując: jestem zadowolona(po indywidualnym dostosowaniu wózeczka do potrzeb mojego dziecka),wózek użytkuję na co dzień- ale w moim przypadku-nie będzie nam służył na wyjazdach,bo zbyt dużo miejsca zajmuje w samochodzie.

Koniecznie przed podjęciem decyzji przymierzcie wózek do samochodu.

Odnośnie wzrostu i wagi:syn ma ok.106 cm i waży 14kg.Podnóżek jest ustawiony na najwyższej pozycji,generalnie pojeździ w nim trochę.

ewamarmój synek ma 3 latka,4 m-ce-wzrost106 cm i 14 kg waży.To prawda wózeczek jest wysoki i długi po złożeniu,jest oki jeśli ktoś ma autko typu kombi, choć ja mam tylko cinquecento i mieści mi się do bagażnika (zdemontowaliśmy półeczkę od bagażnika i pod ukosem śmiało wchodzi)

Miałam prezentację w domu jest fajowy,taki by nam się przydał,ale NFZ nie da nam zgody.

No tak- wszystkie wasze dzieciaczki są jeszcze małe- dla 10 letniego chłopca ważącego 35 kg- chyba się nie nadaje

No właśnie , Wasze dzieciaczki małe to będzie się sprawdzał ,ale przy większym i starszym dziecku to nie za bardzo.

Czy klin można w jakiś sposób odpiąć lub odkręcić?

Klin jest przyszyty do tego paska który zaczepia się za barierkę.Ja go po prostu odprułam, dziecko mi nie wypadnie bo jest ten taki pas(zaczepiany za barierkę),dziecko miało za ciasno jak był.

Nie wiem czy nie za późno piszę,być może już pani zakupiła wózeczek... Ja polecam wózek Yogi...mój synek ma 5-lat a wózeczek mam już 2-gi rok i jestem bardzo zadowolona z niego..posiada 2 tapicerki(pomarańczową i niebieską)-2x klin,folia przeciw deszczowa,2x kosz na zakupy każdy do kol.tapicerki,pałąk,stolik dopinany,torba dla rodziców itp...proponuję go obejrzeć,wart uwagi.A przyznam szczerze,że przed kupnem wózka dla synka przeglądałam setki stron z wózeczkami ale na ten o który pani pyta niestety nie natrafiłam a jest fajny

Wlasnie obejrzalam ten wozek na stronie sklepu Akson. Ciezki jest, rama wazy 19 kg. I cena z pelnym wyposazeniem (stolik, folia przeciwdeszczowa, pałąk, dodatkowa tapicerka, budka ochronna, torba do wózka) to 4346 zl.
Wersja standardowa nie miesci sie w limicie NFZ, kosztuje 2120 zl.
Z wygladu fajny.

http://www.akson.pl/oferta/produkt_424.html

Witam moja Julitka jezdzi w wozku umbrella jest fajny ale firma oszczedza na materiale i sie strasznie zaczol pruć kupiliśmy w czerwcu a wygląda jak by miał 3 lata jesteśmy obecnie na turnusie zodacze co sie zalatwić jak wrucimy.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.