Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 15 lip 2020, o 14:08

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

dorota77 pisze:
najciekawszy to ten kij do instruktarzu pływania :shock: :shock: :shock:
W życiu bym czegoś takiego nie wymysliła

To ty nie wiesz że kij to podstawowy sprzęt rehabilitacyjny? :wink: Ciekawe czy Centrum dostało dofinansowanie z PFRON na taki zakup...A może z Funduszy Unijnych :mrgreen:

od sponsorów :lol:

armiatka Cieszę się, że zdecydowałaś się o tym napisać. Podziwiam Cię, że tak długo wytrzymałaś.

Ja byłam w CZD na oddziale Metabolicznym i narzekać nie mogę ale wiem, że reszta jest bardzo zaniedbana i trzeba to piętnować.
Są miejsca w Polsce gdzie jest podobnie ale przynajmniej lekarze i specjaliści starają się nadrobić. A tutaj ani jedno ani drugie.
Przykro mi, że musieliście przez to przejść.
Ja Wasz artykuł udostępniłam na fb. Chcę by zobaczyło to jak najwięcej osób. Żeby dotarło to do możliwie jak największej ilości osób.
To się musi zmienić. Ludzie muszą widzieć jak wygląda u nas służba zdrowia. W jakich warunkach leczone i rehabilitowane są dzieciaki.
To jest koszmar i skandal.

Pierwszy raz gdy pani użyła kija by udzielić mojej Poli instruktarzu to mnie zatkało... Wryło mnie w tą zapyziałą posadzkę... To był 2-3 dzień turnusu. Moja córka pływa dość dobrze i samodzielnie od 2 roku życia na dużym basenie. Na tym małym w centrum bawiła się. Po tej pierwszej akcji zadzwoniłam do męża, do koleżanki i oboje doradzili mi żeby to nagrać, sfotografować. Wybrałam zdjęcie, bo na basenie zawsze masa ludzi i ktoś by się nagrał, a ja nie wiem jak zatuszować twarze... Na zdjęciu o wiele łatwiej. I tak powstał pomysł, żeby ten cały bajzel udokumentować. Choć ciężko zachować spokój, gdy się widzi kobietę szturchającą kijkiem twoje niepełnosprawne dziecko, zaskoczone metodą i nierozumiejące o co kaman z tym kijkiem. Moja Pola nigdy nie widziała kijka, nigdy nie była szturchana w taki sposób. Serio była zaskoczona tym i nie odzywała się prawie wcale do tej pani szturchającej. I jeszcze uderzył mnie stan tego basenu, łazienki, ściany sufity, podłogi i "nic nieróbstwo" pań instruktorek podpierających ściany. Fakt że nie ma gdzie w miejscu intymnym ubrać, założyć pampersa czterolatce, tylko robi się to przy wszystkich, na widoku.

A miałaś już jakieś reakcje na opublikowane zdjęcia i artykuł?Chodzi mi o reakcję władz CZD?Myślę że wiedzą o Twojej opinii i nagłaśnianym materiale, a trudno się spodziewać zachwytu z ich strony :roll:
Może skontaktuj się z prawnikiem w naszej fundacji( tak na wszelki-wielki) i porozmawiaj :)
Wiem, jestem panikara, ale przewiduję kłopoty :?

Katarzyna Kuźniak pisze:
A miałaś już jakieś reakcje na opublikowane zdjęcia i artykuł?Chodzi mi o reakcję władz CZD?Myślę że wiedzą o Twojej opinii i nagłaśnianym materiale, a trudno się spodziewać zachwytu z ich strony :roll:
Może skontaktuj się z prawnikiem w naszej fundacji( tak na wszelki-wielki) i porozmawiaj :)
Wiem, jestem panikara, ale przewiduję kłopoty :?

No tu się z Kasią zgadzam.
A artykuł bardzo mi się podobał, Armiatko gratuluję.

byłam na tym oddziale rehabilitacji pediatrycznej w 2008r. tylko raz, bo więcej nie miałam ochoty. poziom zaprezentowanej rehabilitacji nie odpowiadał mi w większości przypadków.

oddział był świeżo po remoncie i było w miarę ok.
zdjęcia łazienek pochodzą z oddziału rehabilitacji pediatrycznej?
wtedy w 2008 r były w porządku. jednak wiadomo remonty w takich miejscach trzeba robić co jakiś czas, bo są użytkowane bardzo intensywnie.

basen wyglądał, trochę lepiej, niż tutaj, ale już widać było, że powoli się rozsypuje.
przeraziły mnie te zdjęcia.
smród, grzyb i zaraza.
pani, która prowadzi zajęcia na basenie za pomocą kija - nie powinna tam pracować.
nigdzie w ośrodkach nie widziałam, aby dzieci/dorośli przebywali sami w basenie. zawsze był rehabilitant.

Zdjęcia które przesłałam pochodzą nie z samego oddziału rehabilitacji pediatrycznej i neurologicznej na którym nocują dzieci, ale z całego oddziału rehabilitacyjnego który zajmuje 2 poziomy. Korytarze, windy, drzwi do sal zajęciowych, sufity i łazienki. Na tych korytarzach przebywają dzieci z rodzicami, którzy są na rehabilitacji dziennej - czyli przyjeżdżają z dzieckiem o 8 na zajęcia i zabierają je po zajęciach do domu, hotelu, stancji itp. Również przebywają tam dzieci które są przyjęte na oddział na pobyt stały. Czyli po zajęciach wracają do swoich sal na oddziale. Ale wędrując na zajęcia przebywają właśnie w takim otoczeniu. Sam oddział rehabilitacji pediatrycznej i neurologicznej gdzie nocują dzieci, jest odnowiony, zadbany i ciasny troszkę.
Co do prawnika... Jeżeli będzie taka potrzeba to mam kilku znajomych, jak też mam znajomą sędzinę, mamę dziecka z tą sama wadą co moja Pola, pomogą mi... Jednak z całą pewnością to ja powinnam wytoczyć działa za narażenie mojej córki za utratę słabego już zdrowia, za fundowanie rehabilitacji bez nadzoru osoby z uprawnieniami do pracy z dzieckiem...

a może ten artykuł przesłać przeciwnikom subkont,aby ktoś zobaczył jak ćwiczą dzieci za fundusze NFZ a jak za 1% i powinno to być w telewizji aby wszyscy mogli zobaczyć iż chcemy aby nasze dzieci ćwiczyły w godnych warunkach,bo na to zasługują i na to są nam potrzebne pieniądze

A po co prawnik? Kasia nie podaje nazwisk w swojej relacji więc nie ma się o co martwić. Gdyby oskarżyła kogoś o przestępstwo to co innego. Taki artykuł mógłby się ukazać w gazecie, na blogu, bez przesady, każdy ma prawo opisać swoje wrażenia, na szczęście swoboda wypowiedzi jest w tym kraju:) Jesli w ogóle ktoś z dyrekcji CZD zainteresuje się tematem to co najwyżej napiszą polemiczną odpowiedź, odpierającą zarzuty;)

A tak BTW, podziwiam Cię Kaśka, bo ja bym Pani powiedziała, żeby sobie ten kijek w d... wsadziła a nie dźgała mi dziecko. Nie ogarniam tego, trzeba mieć naprawdę tupet i zero hamulców. I wiecie co mnie najbardziej dziwi i nie mogę się z tym pogodzić? Fakt, że rodzice godzą się na takie traktowanie - przypominam sobie sytuację gdy w naszym wspaniałym krakowskim odpowiedniku CZD - Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu (swoją drogą można by pewnie tam stworzyć podobną foto story) rehabilitantka wyjęła z fartucha igłę i postraszyła mojego młodego, że będzie go kłuć gdy nie wykona właściwie ćwiczenia. Od razu podziękowałam za współpracę.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... LokWarsTxt

czytałam odpowiedź CZD... można się było tego spodziewać...nie dość, ze nie wyciągną wniosków to jeszcze "ponajeżdżają " na rodziców... oczywiście wg nich wszystko było w porządku.

Kiepsko że gazeta zajęła się tylko stanem oddziału, a temat profesora potraktowała zdawkowo :( Moim zdaniem to sposób pracy personelu jest najważniejszy i żałuję że nie opublikowali całej wypowiedzi Kasi.Chociaż jest nadzieja że jakiś wścibski reporter pogrzebie głębiej.Jak na razie po obecnym artykule mam odczucie jakby napisali "biedne te dzieci, dajcie ludzie na remont" :evil:

Żałosna odpowiedź rzeczniczki prasowej CZD. :evil:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.