Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 21 lip 2019, o 12:18

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Stobno

ja byłam tylko w Stobnie czy ktoś był w stobnie i zabajce gdzie jest lepiej

Tytuł:

Sylwia32 :) Chciałabym zapytać o Twoje wrażenia z rehabilitacji w Stobnie? Jak atmosfera, co oferują w zakresie rehabilitacji dla dziecka i w czasie wolnym? Co z wyzywieniem i zakwaterowaniem? My jedziemy tam po raz pierwszy - chcę się dobrze przygotować. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Tytuł:

Witaj. Ja właśnie wróciłam z turnusu w Stobnie. To nasz drugi turnus w tym ośrodku. Ośrodek położony jest w lesie, wyżywienie dowozi firma cateringowa ( w pierwszym dniu otrzymujesz menu i wybierasz co chcesz, masz do wybory trzy propozycje obiadu w każdym dniu, zupa jest taka sama, śniadanie i obiad również). Jeśli chodzi o rehabilitację ruchową to ja jestem zadowolona. Dziecko ćwiczy dodatkowo w kombinezonie (jeśli nie ma przeciwskazań), w słoneczku. Możesz korzystać z magnetostymulacji, naświetlań, lampą z hydromasażu, terapii czaszkowo-krzyżowej. . Obecnie również z refleksoterapii. Jest hipoterapia. Fantastyczna jest terapia ręki z Panią Anetą oraz niezastąpiona i świetna logopeda również mająca na imię Aneta. Kierownictwo jest bardzo przychylnie nastawione do rodziców, zawsze można porozmawiać w razie problemów i szukać kompromisów. My znowu jedziemy we wrześniu.

Tytuł:

nic dodać nic ująć:) ja jade 30 maja poraz 3, mój kuba ma 5 lat i po powrocie widać dużą poprawę - pozdrawiam

Tytuł:

Mój syn ma 4 lata i dość nietypowe schorzenie - arthrogrypoza. Ćwiczenia które mamy na miejscu oczywiście dają rezultaty ale chciałabym spróbowac jeszcz innych form rehabilitacji. Ogromnie mnie cirszy tyle dobrych opinii o ośrodku - widać wart opłaty za turnus :)

Tytuł:

I wróciliśmy ze Stobna... :( Przerwaliśmy turnus, ponieważ przećwiczono dziecku kolano (było opuchniete) a tylu siniaków w wyniku ćwiczeń na nogach w zyciu u niego nie widziałam. Pokój który nam na początku przydzielono urągał wszelkim normom SANEPID - u a późniejszy nie miał łazienki i był niedogrzany (po czterech dniach i mojej interwencji dopiero dostaliśmy farelkę). Żywność okropna - codziennie a właściwie rano i wieczorem do jedzenia ogórek kiszony i cztery te same plasterki wędliny. Konie są brudne, obłażą sierścią dziecko po zejściu miało rączki jakby pisek kopało a nie dotykało zwierzaka - dzieci jeżdżą bez toczków na głowach , aż strach pomyśleć co by się stało gdyby któreś spadło. Materace nie są dezynfekowane, brudne ściany i sanitariaty. Nie wart swojej ceny - więcej tam nie pojadę moje dziecko zasługuje na lepsze warunki

Tytuł:

Słyszałam ,że w Stobnie jakoś sie popsuła ,że idą raczej na ilość,ale nie sądziałam ,że aż tak.

Tytuł:

No to się zmartwiłam bo planujemy tam turnus w przyszłym roku:( może ktoś ma jeszcze inne opinie na temat tego ośrodka ?

Tytuł:

Cóż syn był tam trzy razy, nie widziałam zeby ktos był niezadowolony i wyjeżdżał wczesniej a już na pewno nie z powodu siniaków itp.....
Konie rzeczywiście do najczystszych nie należą mam hipoterpaięu siebie to konie są zdecydowanie czystsze ale wiadomo jak to zwierzę można się z tym liczyć, nie odbiorę dizecku przyjemności jazdy na koniu albo głaskania zwierząt tylko dlatego że się "lenią"...Co do jazdy w toczkach to zdziwiona jestem pretensjami joanny15 bo mamy też u nas hipoterpaię i żadne z dzieci nie jeżdzi w toczkach, owszem widuje takowe dzieci ale sprawne co jeżdża konno same więc i pewnie toczki są kupowane z ich własnej kieszeni......dzieci z konia raczej nie spadną bo są pod okiem hipoterpaeuty, moje dziekco samodzielnie nie siedziało i jeźziło samo na konu a pani go tzrymała. No so do pokoju to ne znam wszytskich, my mieszkaliśmy nad stadniną i nei narzekam, za pierwszym razem miałam rzeczywiście malutki pokoik Wiktor nie miał gdzie raczkowaćale chodziłam z nim na dużą sale i tam szalał do woli - każdy pokój miał łazienkę. Co do jedzenia to sama sobie wybierasz obiad z tzrech propozycji. Cóz może zdarza się rano i wieczorem ta sama wędlina ale dajcie spokój w domu mam czasem tę samą wędlinę przez dwa tzry dni i nie robię z tego powodu kłopptu a jużna pewno nie oczerniam ośrodka. Co mogędodaćod siebie to to że rehabilitanci sa nowi sporo pracujących od dawna odeszło. reszta bez zmian, ludzie chwalą sobie logopedę, terapię reki ja cieszę się z masażu czaszkowo krzyzowego.
Materace rzeczywiście nei zauwazyłam żeby ktoś przecierał po rehabilitacji z dzieckiem co do ścian brudnych nie przyglądałam się - ogólnei dla mnei schludnie i ok, swój pokój sprzątasz sama miałam tam płyny, mop, szczotkę, pani zostawiaął mi rano worki na smieci...
Pewnie są lepsze ośrodki jak zawsze znajdzie sięcośna wyższym poziomie ale uważam, ze to dobry ośrodek, dużo ludzi jednak jest z niego zadowolonych.

Tytuł:

Dziekuję za odpowiedź:) trochę mnie to uspokoiło.O hipoterapię się nie martwię bo z niej nie korzystamy, jedzenie tez nie jest dla mnie najważniejsze bo zawsze i tak biore dla dziecka dużo własnego jedzenia typu kaszki, słoiczki i dokarmiam go jesli stołówkowe jedzenie nie nadaje się dla niego.Wazne jest dla mnie żeby był pokój z łazienką bo kapanie synka to nie lada wysiłek i nie chcialabym go nosic gdzies poza pokój:)
najbardziej zmartwiłam sie tymi siniakami bo po turnusie w Małym gacnie, gdzie złamano Bartkowi nogę trochę się boję.dlatego wazna jest dla mnie opinia wielu osób, żeby wiedzieć czy takie przypadki czesto sie zdarzają.

Tytuł:

My wróciliśmy ze Stobna. Byliśmy tam 3 raz i pojedziemy jeszcze. Każdy znajdzie coś co mu się spodoba ale jeszcze się taki nie narodził co by każdemu dogodził. Są super Panie Anety: logopeda i terapia ręki. Ja jedżę głównie dla nich. Zawsze podpowiedzą mi co dalej i widzę postępy. Wdrażamy wszystko w domku bo tylko tak można osiągnąć sukces.

Tytuł:

agunia pisze:
najbardziej zmartwiłam sie tymi siniakami bo po turnusie w Małym gacnie, gdzie złamano Bartkowi nogę trochę się boję.dlatego wazna jest dla mnie opinia wielu osób, żeby wiedzieć czy takie przypadki czesto sie zdarzają.
No cóż siniaki sa nie uniknione gdyż to nalezy do jakiejś stymulacji aby dzieci ćwiczyły a stabno ja tam nie Bylam z powodu opin nie najlepszych ale za to w malym gacnie jeżdżę tam od dwoch lat regularnie i nigdy dziecku nie stała sie krzywda a przypadki sie zdażają i moze podkreśle że rehabilitanci to ludzie i maja prawo do błędu i żadnej gwarancji nie masz że w innym ośrodku złamia moge dziecku.

Tytuł:

Chyba nie mówisz poważnie. Pierwszy raz słyszę o stymulacji powodującej siniaki. Oczywiście mogą się zdarzyć jakieś pojedyncze, ale jeśli dziecko wygląda jak po pobicu to coś jest nie tak.
Złamanie nogi dziecku zupełnie dyskwalifikuje rehabilitanta, ćwiczenia powinny być odpowiednio dobrane, stosownie do możliwości i ogólnego stanu dziecka. Jeśli rehabilitacja przebiega taśmowo (każde dziecko ma taki zestaw ćwiczeń) to nie ma się co dziwić, że dochodzi do takich sytuacji.
Owszem, każdy ma prawo do błędu, ale trzeba zrobić wszystko, żeby ich uniknąć, a rehabilitant powinien przede wszystkim myśleć i przewidywać konsekwencje każdego ruchu, który wykona dziecko.

Tytuł:

Nie myslalam o specjalnym robieniu siniaków tylko jak np.przy pająku dziecko jest stymulowane do wstania to nie unikniesz tego a dzieci maja czesto wrażliwa skórę wiec nie ma co panikowac z powodu kilku siniaków.

Tytuł:

jaka jest cena turnusu?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.