Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 20 lip 2019, o 19:35

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Justynko mam porównanie bo byłam już w Stobnie... i oczywiscie nie mam nic do zarzuceniu rehabilitacji chociaz przyznam, że po opiniach innych spodziewałam sie dużo więcej. Okres w jakim byłam był bardzo jesienny i zimny więc spacery odpadały... ogólnie za taka kwote spodziewałam się ekstra warunków i wielu atrakcji w ciągu dnia a tu na zabiegach praktycznie się kończyło a warunki wcale nie były super. Siedziałyśmy prawie same w barku lub w pokoju przed komputerem i chwała że mąż namówił mnie do zabrania go...Monika ogladając zdjęcia nie chce tam wracać. Gdy przeglądamy zdjęcia z Jadownik bardzo się cieszy a przy Rusinowicach gotowa jest pojechać od razu.
A o tym, że nie należy skreślać ośrodka od razu świadczy to, że po pierwszym pobycie w Rusinowicach powiedziałam NIGDY WIĘCEJ i nie pojechałam tam przez trzy lata :lol: A teraz nie możemy doczekać sie powrotu...do Stobna tez wrócimy ale najpierw namówimy kogoś znajomego by było do kogo się odezwać :lol: no i napewno w cieplejszym miesiącu :wink:

Tytuł:

Masz rację każdy ma swój ulubiony ośrodek do którego lubi wracać i w którym dobrze się czuje. Ja tesz lubię Rusinowice a Sandra uwielbia ale w tym roku mam pieniądze na Bydgoszcz to wolę jechać do Bydgoszczy.Może na koniec roku pojade do Rusinowic jesli nie pójde do pracy. Pozdrów swoje dzieciaczki od Sandry.

Tytuł:

Czy ktoś moze mi podac namiary na Jadowniki . Bardzo prosze . Własnie wybieram jakiś osrodek dla mojego syna, i niewiem gdzie jechac . Może wybiore sie tam. Jaka to okolica, i czy śa dobre zabiegi .
A co najwazniejsze czy w pokojach czasami niesa łaczone po kilka osób. Wolałabym być sama z Patrysie .on często noc myli z dniem .

Tytuł:

Stanowczo ci odradzam ten osrodek.

Tytuł:

A ja polecam :D
pokoje są(ponoć) po remoncie (matka + dziecko),jest basen,zadowalajaca rehabilitacja, bardzo dobre jedzenie i przede wszystkim czysto.
http://www.ok.fine.pl/jadowniki/turnusy ... cyjne.html

Obrazek

Obrazek

Tytuł:

Na twoim miejscu wybralabym Rusinowice jedzenie slabsze,ale pokoje pojedyńcze z lazienkami i lepsza rehabilitacja.

Tytuł:

Dzięki . Rusinowice w tym roku się niedostałam i dlatego szukam dobrego osirodka . A co do Rusinowic byłam juz 5 razy ,jest mi przykro ze w tym roku sie nieuda :(

Tytuł:

A moze któras z mam wie gdzie śą organizowane i dobre turnusy z NFZ
Pozdrawiam :D

Tytuł:

Justyno czy w Rusinowicach są już pokoje jedno osobowe z łazienką?
Czy masz na myśli hotel do którego dostać sie można po znajomości?

W Jadownikach-jak napisałam tez już chyba(dane z drugiej reki) nie ma pokoi wieloosobowych.
organizatorów zmusiła do tego unia europejska:)

A wyżywienie w Rusinowicach jest juz szczytem bezczelności.Mam nadzieję,że po zmianach w kadrze cos sie polepszyło.
Planuję wyjazd w grudniu.

Tytuł:

W Rusinowicach pokój w hotelu nie trzeba załatwiać po znajomości wystarczy przyjechać trochę wcześniej, a w ośrodku przebudowywali pokoje na pojedyńcze z łazienką. Nie wiem czy już wszystkie są z łazienkami, bo dawno nie byłam w Rusinowicach po prostu mam pieniadze na Bydgoszcz więc wolę jechać do Bydgoszczy. Jeżeli teraz w Jadownikach jest basen i pokoje dwu osobowe to warunki są napewno lepsze w Jadownikach. Jedzenie również dużo lepsze, ale wydaje mi się że jednak rehabilitacja jest lepsza w Rusinowicach i jest więcej zajęć z terapii zajęciowej. Zajety jest praktycznie cały czas. W jadownikach jest lesza hipoterapia, bo jest częściej. Mnie np. przeszkadzało w Jadownikach że jest mały pokój do zabaw moja Sandra nie chodzi więc praktycznie tam siedzieliśmy.Bo jeżeli dziecko chodzi to nie ma problemu. Może nie powinnam odradzać nikomu tego ośrodka, niech każdy zdecyduje sam gdzie chce jechać, każdy ma swój ulubiony ośrodek. Pozdrawiam.

Tytuł:

Omega napisz o jakich zmianach w kadrze wiesz?

Tytuł:

Byłam w Rusinowicach i ten "zajęty prawie cały czas" to lekka, hmm... przesada. Zajęcia, na których mi najbardziej zależało, czyli kinezyterapia tylko w wyjątkowych wypadkach trwały 45 min dziennie. Norma to 30 min. Moim zdaniem stanowczo za mało. Do zabiegów sensownych zaliczam także hydroterapię i warunkow masaż i terapię ciepłem.
Warunkowo dlatego, że miałam przepisany masaż Shantala, który był wykonywany przez personel tylko przez dwa dni, potem musiałam to robić sama (czy do tego potrzebny jest wyjazd gziekolwiek?). A tzw. żelki tracą dla mnie sens, gdy nie są zabiegiem poprzedzającym ćwiczenia na sali, bo 10 minut w środku dnia z ciepłymi okładami na nogach to dla mnie strata czasu i pieniędzy NFZ, no chyba, że chodzi o to "Zajęcie prawie całego czasu", gdyż mieszkając w hotelu, w grudniu nieco czasu zajmuje ubranie dziecka, przejście do ośrodka, rozebranie i przygotowanie do zabiegu... po czym w drugą stronę podobnie ;)
Co do terapii zajęciowej. Nic mnie bardziej nie wkurzało... Zajęcia zazębiały się z zajęciami rehabilitacyjnymi i niektóre dzieci w ogóle nie miały szans skorzystać z terapii, a nam wypadało tak mniej więcej w połowie - czyli piosenki, zabawy, owszem ale już prace plastyczne, które moja córka uwielbia kończyły się dla niej po 10 minutach, gdy była w trakcie np. malowania i ciężko jej było wytłumaczyć, że ma wszystko rzucić bo idziemy :(

Tytuł:

Danna pozwolę się z Tobą niezgodzić... Do Rusinowic jadziemy już po raz 5 i doskonale umiemy sami rozplanowac swój czas pracy z dzieckiem. Jeśli zajęcia zazębiają sie ze sobą wystarczy poprostu poprosić o ustalenie innego terminu a w wielu przypadkach jest możliwość jego przesuniecia. Czasem bylam zmuszona z tego skorzystać, ponieważ osoba ustalajaca grafik zapisała mi np. dwa zabiegi w tej samej godzinie. Jeżeli nie jestes zadowolona z zabiegów to informujesz o tym personel lub mówisz co według Ciebie nie ma sensu (np. kolejność nakładanie żelek). Nigdy nie mieszkałam na hotelu więc nie traciłam czasu na ubieraniu dziecka a mimo to w biegu prałam, sprzątałam lub wypiłam poranną kawę około południa. Wystarczy korzystać ze wszystkiego co oferuje ośrodek. Zajęć terapeutycznych jest dużo i gdy wiesz że dziecko nie zdąży wykonac pracy plastycznej (moja córeczka też to uwielbia) umawiasz sie z terapeutą, że wykona ją w innej godzinie. Dziewczyny nigdy nie odmawiaja pomocy i chętnie dadzą Ci potrzebne rzeczy... Wolne luki można zawsze zapełnić zajęciami indywidualnymi: psycholog, logopeda, pedagog, infoterapia - zawsze coś się znajdzie, lub poprostu pobawić się z dzieckiem samemu na sali mobilnej (my coraz mniej mamy na to czasu) czy dywanie ... Uwierz mi są ośrodki gdzie płakać chce sie z nudów ale rusinowice napewno do nich nie należą bo jeśli sie nudzisz to na własne życzenie (czasem też warto odpocząć i pogadać a dziecku pozwolić poprostu sie pobawić :D ) Może następnym razem spojrzysz na ośrodek innym okiem. Spróbuj zauważyć ile rzeczy cię omija :D i skorzystaj...

Tytuł:

Ja myślę dokładnie jak renek dodam tylko jedno. Po trzech tygodniach systematycznego ćwiczenia nawet te 30 minut u Sandry zawsze nogi były super stawała na całych nogach. Mimo że tak mało rehabilitacji to zasze były jakieś postępy.

Tytuł:

Mam świeże informacje dotyczące Jadowników Mokrych-wróciłam kilka dni temu z turnusu.W prawie wszystkich pokojach są łazienki wyłączając tylko te (jest ich 3),które bezposrednio przylegały do łazienek,ale wtedy są do wyłącznego użytku pensjonariuszy zamieszkujących te pokoje.Niestety,nie wszystkie pokoje są dwuosobowe,są też "trójki" i "czwórki".Od kilku miesięcy w każdym pokoju jest telewizor.Basen jest super,ale jeszcze nie są prowadzone na nim zajęcia rehabilitacyjne,bo nie dostali jeszcze jakiegoś pozwolenia.Był natomiast chyba cztery razy w trakcie turnusu udostępniony uczestnikom w celach rekreacyjnych-niestety woda czasem była zimna.Jest palnowana rozbudowa ośrodka w celu zwiększenia ilości pokoi dwuosobowych.Jest problem z wyborem turnusu-wszystkie ciepłe miesiące już zajęte,czyli od kwietnia do września włącznie (2007).Jak ktoś chce jechać w lecie 2008 to już zapisują.Jedzenie ja zwykle pyszne i dużo.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.