Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 12 sie 2020, o 01:42

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rusinowice

Myszek mnie robiono problemy z terminem turnusu więc, musiałem przeczytać i przewertować wszystko co dotyczy kwalifikacji na turnus stą moja wiedza. Z autopsji nie z opowieści. nie dość, że jeżdże tylko w określonym terminie to dla mnie alternatywy innej nie ma. Ja przez cały rok pracuję i trudno sobie nagle zrobić wakacje kiedy ośrodkowi wygodnie. A to jest jedyny moment gdzie mogę z Olkiem całymi dniami bawić, oglądać TV, słuchać muzyki, spacerować po Rusinowicach, i okolicznym lesie. Tylu saren na drodze Rusinowice - krzyżówka to nie widziałem może ze 100. Przecudny widok. Po drugie mieliśmy też fajną ekipę a jak sama wiesz to połowa sukcesu (3 tygodnie to sporo czasu Olek już drugim tygodniu szukał mamy). ale mieliśmy Skypa więc jakoś przeszło. TV nie zazdroszę bo to musiała być jatka... Turnus w styczniu 2012 miał poprosty za zimno (minus 10 i minus 17 stopni) a pokoje nie są przygotowanę na takie warunki. Proszę mi uwierzyć (okna są źle zamontowane i nie uszczelnione i kotw też nie ma, i ludzie sie "trochę" zdenerwowali. Jedzenie nigdy nie było mocna stroną Rusinowic, ale ja zawsze dojadałem.

moi drodzy:) rok temu nie mieliśmy możliwości podłączyć TV w pokoju bo jak nas poinformowali konserwatorzy cała sieć była przygotowana do naprawy.. Monia jedzie na turnus w środę i nie wiem czy barć ze sobą TV.... jest szansa że podłączymy i coś obejrzy? Dokonano już naprawy anten? Będę wdzięczna za odpowiedź...

a ja mam pytanie jak ma wyglądać zaświadczenie o stanie zdrowia rodzica? też muszą być zrobione jakieś badania , wyniki itp? czy na podstawie kartoteki u lekarza rodzinnego?

Dziecko ma mieć badania i zaświadczenie że jest zdrowe a rodzic może mieć na recepcie ze jest zdrowy, bez badań.

Renek obecnie jeszcze jestem na turnusie w Rusinowie prawdopodobnie się miniemy, ale TV na dywanikach mają podłączone dekodery, więc obejrzeć można. Ja natomiast zabrałem ze sobą TV i antenę więc nie uzależniłem się od decyzji większości. A jeśli chodzi o gniazdka TV w pokojach to na razie marzenie, biorąc pod uwagę zaangażowanie panów mechaników to minie sporo turnusów .... Jedzenie znacznie się poprawiło. Zaświadczenie dla rodzica jak już koleżanka powyżej napisała. Jest hipoterapia i basen. We wtorek wyjeżdżamy i pozdrawiamy mamy i ich pociechy które jadą na turnus. Pogoda przepiękna aż trudno uwierzyć, że to luty.

Dziękuję Tato Olusia... tak myślałam, że rok to mało aby coś w tej kwestii się zmieniło :) Pozdrawiam również. Pogoda nas bardzo cieszy bo marznąć nie będziemy, czego bardzo nie lubimy:)

Tato Olusia teraz jest z wami na turnusie moja koleżanka z bielska :-) Mieszka jak zwykle na hotelu :-) Pozdrawiam

a możesz napisac coś o rehabilitacji ile minut trwa? czy jest logopeda, pedagog, psycholog. Si i terapia ręki

jakie zajęcia w ciągu dnia ma dziecko oprócz rehabilitacji?

Terapia zajęciowa jedna godz dziennie, sala doświadczania świata 2 razy chyba na turnusie, hipoterapia i basen zamiennie, psycholog kilka razy, logopeda kilka razy Mój patryk miał chyba po 5 razy grota solna pól godz dziennie. SI i terapii reki nie było i chyba nie ma, sala komputerowa, zabiegi rehabilitacyjne według wskazań lekarza samemu można zaproponować lub zmienić od razu jak coś dziecku nie pasuje. Z rehabilitacji było pół godz indywidualnie, masaż, okłady ciepłe, krioterapia, laser, pole magnetyczne, lampy. Hydro w wannie, i na ręce lub nogi w zależności co jest potrzebne. Może coś pominęłam ale nie celowo po prostu mój patryk na ostatnim turnusie to miał mało jakie zabiegi z powodu przyczyn zdrowotnych

Drogie mamy. Aby nie doszło do kolejnej, niepotrzebnej wymiany zdań. Napiszę to, jak ja widzę Rusinowice. A ponieważ co 6 miesięcy jesteśmy na turnusach rehabilitacyjnych więc rozeznanie mam. Opis i ocena pobytu w Rusinowicach (przepraszam ostatnio przez pomyłkę napisałem RUSINOWO, co jest moim karygodnym błędem, i jeszcze raz przepraszam). A teraz co następuje:
**** jedzenie - to w Rusinowicach nie mocna strona, ale ma zalety dla nieco otłuszczonych lub martwiących się o swoją figurę mam (i tatusiów), jeśli nasza pociecha nie gryzie panie z kuchni potrafią naprawdę się wykazać, są tak sympatyczne, że nie odmawiają pomocy. Nawet jak przyjdzie gotować dla jednego dziecka (Olek).
**** warunki bytowe - no cóż nie jest to Panorama Morska ani hotel SPA, ale w pokojach jest naprawdę ciepło i trzeba otwierać okno. Pokoje są 2 osobowe (dwa łóżka i szafa oraz stolik) z własną łazienką (natrysk plus zabezpieczenie dla osób niepełnosprawnych). W pokojach brak TV i radia, ale można mieć swoje. Panie sprzątają pokój codziennie :) szkoda tylko, że jedną szmatą cały budynek i to jest najsłabsza strona Rusinowic, ale jak ktoś lubi lub ma raczkującego malca to powinien ze sobą zabrać środki czystości (my takowe mieliśmy).
****rehabilitacje - zajęcia trwają 30 min i jest ich od 5 do 8. Z tym bywa różnie, psycholog, logopeda, sala poznawania świata, hipoterapia to zajęcia nie codzienne, ale grota solna, masaże, hydro, itp są codziennie w ilości 10 zajęć przez turnus. Czasami zdążają się awarie i np. na tym turnusie wypadł basen.
****Pogoda - jak dopisze to naprawdę jest gdzie chodzić na spacery do lasu ok. 10 min, okolica jest cudna pomimo, że na obrzeżach wsi Rusinowice (mieszkańcy bardzo mili i pomocni). W zimie jest gdzie zjeżdżać na sankach (są na obiekcie). Latem to tu jest naprawdę bajka. Zielono, boisko do piłki siatkowej, nożnej i fajny plac zabaw.
**** Imprezy na obiekcie i poza - w głównym frontowym budynku jest kaplica, gdzie w niedziele odbywa się msza, prowadzona przez kierownika Ośrodka o. Dyrektora, organizowane są też różnego rodzaju zajęcia rozrywkowe (dyskoteki, festiwale, itp., oraz Jasełka i inne obrzędy kościelne, gdzie (uwaga: biorą udział dzieci chore i dzieci zdrowe oraz mieszkańcy Rusinowic, a nawet rodzice dzieci). Jeśli chodzi o sferę imprez dla dorosłych to tych oficjalnie nie ma, ale ... każdy tu przyjechał w jakimś celu i powinien się stosować się do zasad ogólnie przyjętych. Szkoda tylko, że nie którzy i z tym mają problem. Palenie tytoniu zakaz na terenie całego obiektu.
****Finanse - turnus kosztuje 800zł, osobiście gotówką, poprzez fundację lub Caritas. Od tego miesiąca nie ma sklepiku, w którym można było zakupić słodycze i inne drobiazgi. Więc trzeba jechać do Lublińca lub na wieś Rusinowice. W promieniu 6 km nie ma żadnego bankomatu i płatności kartą też mogą być problemem.
****Atrakcje - Kościół w Rusinowicach, Plac zabaw, stacja kolejowa (czas się zatrzymał ok. 300 lat temu), pobliski las i droga do Sadowa, gdzie można zobaczyć całe liczące po kilkadziesiąt sztuk stada saren i zajęcy (przepiękny widok) i piekarnia (bułki maślane, słodkie nadziewane po prostu .... delicje). ale zamknięte w soboty i niedzielę.
****rehabilitanci i animatorki - wszyscy są przygotowani super, choć czasem wydaje się, że coś nie wychodzi, ale jest to związane nie z dziećmi z segmentu A, B czy C ale z wiekiem dzieci i rodzajem choroby. bo trudno bawić się w zgadywanki jak dziecko nie mówi, albo łamie mowę. a obok dziecko które leży, ale mówi. No ale dziewczyny spisują "się na medal". Rehabilitanci to trudna grupa, Olek zajęcia miał z Gabrysią, Sebastianowi kibicowałem na Bobath`ach, Izie, Monice się przyglądałem jak zdawały kolejną szkołę i kurs i o nich mogę napisać profesjonaliści. Nie chcę by ktoś mi zarzucił "wazelinę", ale Olek już u nie jednego rehabilitanta był na zajęciach: Wrocław-Krzyś, Promyk słońca, Kamieniogórska; Złotów-Zabajka,Jarosławiec- Panorama Morska, Arka; Ustronie morskie-Leśna polana, Zagłębie itd itp ale tylko w Rusinowicach rehabilitacje są prowadzone jak we Wrocławiu, ze spokojem mógłbym zamiast Gabrysi dać Marzenkę i nie byłoby różnicy kto prowadzi zajęcia.
****siostry zakonne - o nich można tylko napisać tyle: dziękuję albo Bog zapłać za wszystko cokolwiek by to nie znaczyło. Stoicki spokój, zawsze pod ręką i służące pomocą nie tylko rahabilitacyjną (Olga prowadzi sale doświadczenia świata notabene najlepsza sala jaką widziałem ośrodek dla niedowidzący we Wrocławiu się chowa) ale pielęgniarską (siostra Ancila). Za żywienie odpowiada siostra Miriam. Nie da się ukryć, że lwią część czasu i organizacją zabaw zajmuje się siostra Olga i prywatnie mogę napisać: jest nie do pobicia, energii tyle i siły, że trudno uwierzyć patrząc na tę małą, drobną osóbkę że to parowóz ciągnący wagony z obrządkiem katolickim i cywilnym. Wspaniała, inteligentna kobieta i naprawdę "cholernie" wyrozumiała.
Drogie mamy jeździjcie do Rusinowic rozmawiajcie z rehabilitantami, lekarzem, naprawdę dużo można zrobić dla dziecka jak się tylko chce. Uwierzcie w siebie. Ja to zrobiłem. i z Rusinowic wyjeżdżam zadowolony, że Olek nie miał przerwy i nikt na nim nie doświadczał swojej wiedzy, tylko robił co do niego należało.
PZDR Administratorkę, że pozwoliła walnąć taki długi tekst. THX

my jedziemy 26 marca i mam pytanie odnośnie wyposażenia ? jest lodówka, czajnik, mikrofala i jakaś kuchenka?

Jest pomieszczenie kuchenne, czajnik,mikrofala, kuchenka, wez sobie garnek jakiś może ci się przydać i kubki do picia bo na stołówce nie dają, i białe skarpetki do groty solnej

o super dziekuje za informacje ;) a i jeszcze 1 pytanie na basenie jest rodzic z dzieckiem czy rehabilitant z dzieckiem?

Mój syn nie miał basenu. Ale koleżanki córka była z rehabilitantem w wodzie a mama się przygladała

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.