Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 12 sie 2020, o 03:00

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rusinowice

justyna pisze:
Sandra uwielbiała tam jeźdźić .

I to też jest powód dla którego warto tam jeździć :D Sandra też ma prawo do przyjemności :wink:

a ja mam pytanie o której najlepiej być przy przyjęciu żeby zaklepać sobie pokój w tym samym budynku co są rehabilitacje??

Pewnie że ma ale Sandra chodzi do normalnej szkoły i nie może jej dużo opuszczać bo potem ciężko nadrobić mamy tylko ferie i wakacje tyle nam zostaje na rehabilitację. W Rusinowicach byłam 14 razy jeździliśmy 3 a nawet 4 razy w roku gdy Sandra była mniejsza.Dlatego ten czas musimy wykorzystać na rehabilitację i to intensywną. Zrobiłam Sandrze operację rok temu na kolana i Pan doktor za bardzo podcioł nogę zrobił się przeprost i Sandra chodzi dużo gorzej niż przed operacją przestała się puszczać sama chodząc na dworze a przed operacją chodziła już trochę sama. Musimy więcej pracować aby nadrobić to co zepsół pan doktor dlatego mi szkoda czasu. A Sandra ma odpoczynek w wakacje oprócz turnusu wyjeżdżamy nad wodę często jak to możlwie.Chodziło mi o to że dla dzieci ktore potrzebują terapii jest naprawdę super, ale dla mojej córki cit za mało.

ariska pisze:
a ja mam pytanie o której najlepiej być przy przyjęciu żeby zaklepać sobie pokój w tym samym budynku co są rehabilitacje??

zaczynają przyjmować o 10.00 więc nie ma sensu być za wcześniej .... ja zawsze jestem tak ok 11.00 - 12.00 i zawsze mamy pokój w budynku głównym:)

justyna pisze:
Pewnie że ma ale Sandra chodzi do normalnej szkoły i nie może jej dużo opuszczać bo potem ciężko nadrobić mamy tylko ferie i wakacje tyle nam zostaje na rehabilitację.

Musimy więcej pracować aby nadrobić to co zepsół pan doktor dlatego mi szkoda czasu.

Wydaje mi się, że rehabilitacja w trakcie roku szkolnego też była by wskazana (mówię np. o rehabilitancie do domu lub w jakiejś poradni). Same wakacje i ferie z tego co piszesz to za mało bez względu gdzie pojedziecie... :)

w domu ma rehabilitację. Tylko turnusy latem i w ferie.

W Rusinowicach jest tak jak w większości ośrodków że zabiegi proponuje lekarz ale samemu można powiedzieć co dziecko lubi, co chcemy a czego mieć nie może.
Na moim ostatnim turnusie mój syn nie mógł mieć żadnych zabiegów prądowych (po operacji onkologicznej nic takiego nie wolno) i było to uznane przez lekarza przy zlecaniu zabiegów. Miał minimalną ilość a i tak byliśmy zadowoleni.Sam pobyt tam ja wspominam pozytywnie, zarówno zajęcia inne niż rehabilitacja jak i towarzystwo. Zawsze znajdzie się co najmniej jedną bratnią duszę.... Wiadomo ze 3 tyg to nie tylko rehabilitacja ale życie w całkiem innej grupie osób. Bez względu na to jak kto ten czas wolny spędza. Wiadomo jedni z dziećmi inni przy kawie inni jeszcze inaczej ...Ja wiem jedno żałuję że nie możemy już tam pojechać. Mają się przepisy zmienić żeby powyżej 18 lat też przyjmowali ale to na razie w trakcie załatwiania miedzy ośrodkiem a nfz....Radość mojego syna z pobytu tam - bezcenna, jemu się tam wszystko podobało, chętnie ogląda zdjęcia z rusinowic i słucha z wypiekami jak mu opowiadam jak tam byliśmy i co się działo...Moim zdaniem warto tam jechać, ale przymusu nie ma jak komuś nie pasuje przecież nie musi, jest duży wybór ośrodków zwłaszcza dla dzieci i młodzieży do lat 18 potem już tak niestety nie ma. Sama jestem na etapie poszukiwań jakiegoś fajnego ośrodka dla dorosłych i jest ciężko niestety.....

Do Justyny i Ariski. Drogie mamy, aby wybrać sobie pokój należy porozmawiać z siostrą oddziałową. Tu wielkiej filozofii nie widzę. Po otrzymaniu nr do pokoju idziemy do siostry i pytamy lub prosimy o dany pokój i już. Ja raczej problemów nie będę miał, bo pokój 45 C to zimny pokój, na samym końcu korytarza i tam najczęściej sa tzw posiadówki na rowerkach, więc spokoju też nie ma. inna sprawa , że podczas ostatniego turnusu połatałem wszystkie dziury w scianach (zrobione przez przestawianie łóżek), ale nie żdążyłem pomalować pokoju. mam nadzieję, że jak przyjadę to nie będę zawiedziony. Co do rehabilitacji i turnusów w ferie to napiszę tak. !!!!Zawsze pierwszeństwo mają dzieci szkolne!!!!! Lub mamy z dwójką dzieci z czego jedno szkolne.!!! i tak było jest i chyba będzie.
Jeżeli lekarz coś popsuł i są potrzebne rehabilitracje to znaleść w danym miejscu zamieszkania taką fundację, które nie ogranicza się do zbierania pieniędzy, ale albo tylko, wynajmuje lokal i tam świadczy usługi rehabilitacyjne za niższe kwoty, np Wrocław Fundacja Krzyś w Szpitalu Kolejowym.
Do Ariski .... w budynku gdzie są rehabilitacje zwykle (ale to naprawdę musiałby być inny ważny powód) trafiają dzieci na wózkach lub powaznymi wadami chodzenia lub jego brakiem. Hotel to raczej dla dzieci chodzących ale i tu zdarzają się wyjątki. Osobiście byłem na turnusie gdzie mama (opiekunka) przepraszam, ale nie pamiętam za dobrze tej Pani, ale coś tam było inaczej. I ona zimą poginała z wózkiem do bloku rehabilitacyjnego.
Do Justyny to wymuś na lekarzu, że nie chcesz rehabilitacji, które i tak niczego nie zmienią a jedynie utrwalą jakiś tam nawyk i tyle. Ja ostatnio poprosiłem panią doktor, że Olek nie będzie chodził na basen bo widzę postępy w hipoterapii i zgodziła się (powiedziałem, że nie mam pieluch basenowych i nie mam pieniędzy by kupić :) takie małe kłamstewko, ale dla dobra dziecka. pzdr

Tata Olusia pisze:
Co do rehabilitacji i turnusów w ferie to napiszę tak. !!!!Zawsze pierwszeństwo mają dzieci szkolne!!!!! Lub mamy z dwójką dzieci z czego jedno szkolne.!!! i tak było jest i chyba będzie.

Dzieci przyjmowane są według zgłoszeń wniosków o rehabilitacje. Nie mają pierwszeństwa dzieci szkolne (ja obecnie staram się "wskoczyć" na wakacje i jeszcze wstrzymuję się z wysłaniem wniosku).

Tata Olusia pisze:
.... w budynku gdzie są rehabilitacje zwykle (ale to naprawdę musiałby być inny ważny powód) trafiają dzieci na wózkach lub powaznymi wadami chodzenia lub jego brakiem.

Mój syn porusza się na wózku, nigdy nie mieszkaliśmy w głównym budynku. Zawsze z wyboru mieszkaliśmy w hotelu tzw "Dom Opiekuna". Kilka lat wstecz łazienki były tylko w pokojach w hotelu, natomiast w budynku głównym łazienki były wspólne. W hotelu pokoje są w moim mniemaniu większe co dla wózkowicza też ma znaczenie. By dostać pokój w hotelu trzeba było przyjechać wcześniej. :D

Nic mi nie wiadomo o tym by ośrodek miał w planach przyjmowanie dzieci po ukończeniu 18-tego roku życia. My możemy jeszcze jechać tylko w tym roku (Ojciec Dyrektor mówił nam ,że 18-tki mogą przyjechać wyjątkowo 2 razy w ostatnim roku- warunek przed ukończeniem pełnoletności) .

Mewa pisze:
...
Nic mi nie wiadomo o tym by ośrodek miał w planach przyjmowanie dzieci po ukończeniu 18-tego roku życia. My możemy jeszcze jechać tylko w tym roku (Ojciec Dyrektor mówił nam ,że 18-tki mogą przyjechać wyjątkowo 2 razy w ostatnim roku- warunek przed ukończeniem pełnoletności) .

A mi wiadomo bo rozmawiałam z katowickim NFZ pod który ośrodek podlega oraz z panią sekretarką w ośrodku i Ojcem dyrektorem. W II połowie czerwca będzie już wiadomo co i jak. Mają mieć aneks do umowy że do 21 lat będą mogli przyjmować ale szczegółów jeszcze nie znają. Ja tego pilnuję bo może jeszcze jeden raz mi się uda pojechać. Młody w listopadzie skończy 21 więc czasu mam niewiele
Mewa nie wiem skąd jesteś ale nasza śląska kasa chorych może być w ośrodku częściej znam osoby które jeżdżą po 3-4 razy do roku.
Łazienki są teraz w każdym pokoju nie ma już wspólnych. Jeśli komuś zależy to może wysłać wniosek z adnotacją że przyjedzie na wezwanie telefoniczne przed planowanym terminem. No i ewentualnie co do terminu też można spróbować uzgodnić. Ja miałam zaplanowany termin i musiałam zmienić bo wyskoczyła operacja i dostałam 3 tyg po planowanym bez większego problemu tyle tylko że tak musiało być żeby nie przepadło bo to był ostatni turnus kończący się dzień przed 18 patryka.

dziękuje za informacje. Pytam dlatego że moja koleżanka na każdym turnusie waruje od 6 rano bo podobno później nie ma szans dostać pokoju takiego jaki się chce a my będziemy pierwszy raz ;)

Do Mewy: proszę o przeczytanie mojego postu parę razy, dla zrozumienia i nie wyrywać zdań z kontekstu, bo to prowadzi do niepotrzebnej awantury na forum: by Mewa nie miała problemów z lokalizacją pozwoliłem sobie skopiować dany tekst ".... w budynku gdzie są rehabilitacje zwykle (ale to naprawdę musiałby być inny ważny powód) trafiają dzieci na wózkach lub powaznymi wadami chodzenia lub jego brakiem. " i dalej "..... Hotel to raczej dla dzieci chodzących ale i tu zdarzają się wyjątki. Osobiście byłem na turnusie gdzie mama (opiekunka) przepraszam, ale nie pamiętam za dobrze tej Pani, ale coś tam było inaczej. I ona zimą poginała z wózkiem do bloku rehabilitacyjnego..." . To tak ciężko doczytać do końca tym bardziej, że jak sama piszesz: "...z wyboru".
i następny babol Mewy: Tata Olusia pisze:
Co do rehabilitacji i turnusów w ferie to napiszę tak. !!!!Zawsze pierwszeństwo mają dzieci szkolne!!!!! Lub mamy z dwójką dzieci z czego jedno szkolne.!!! i tak było jest i chyba będzie...."
Mewa odpowiada: Dzieci przyjmowane są według zgłoszeń wniosków o rehabilitacje. Nie mają pierwszeństwa dzieci szkolne (ja obecnie staram się "wskoczyć" na wakacje i jeszcze wstrzymuję się z wysłaniem wniosku).
Mewo nie chcę się sprzeczać na wątku. ale wnioski to jedno, a terminy dla dzieci szkolnych to drugie. Przeczytaj Regulamin przyjmowania dzieci na turnus. A w razie wątpliwości zapytaj Panią Jolę, bo sądząc po wpisach, Rusinowice to nie pierwszyzna :)
Życzę wszystkiego dobrego cokolwiek by to nie znaczyło.

Tata Olusia pisze:
Do Mewy: proszę o przeczytanie mojego postu parę razy, dla zrozumienia i nie wyrywać zdań z kontekstu, bo to prowadzi do niepotrzebnej awantury na forum: by Mewa nie miała problemów z lokalizacją pozwoliłem sobie skopiować dany tekst ".... w budynku gdzie są rehabilitacje zwykle (ale to naprawdę musiałby być inny ważny powód) trafiają dzieci na wózkach lub powaznymi wadami chodzenia lub jego brakiem. " i dalej "..... Hotel to raczej dla dzieci chodzących ale i tu zdarzają się wyjątki. Osobiście byłem na turnusie gdzie mama (opiekunka) przepraszam, ale nie pamiętam za dobrze tej Pani, ale coś tam było inaczej. I ona zimą poginała z wózkiem do bloku rehabilitacyjnego..." . To tak ciężko doczytać do końca tym bardziej, że jak sama piszesz: "...z wyboru".
i następny babol Mewy: Tata Olusia pisze:
Co do rehabilitacji i turnusów w ferie to napiszę tak. !!!!Zawsze pierwszeństwo mają dzieci szkolne!!!!! Lub mamy z dwójką dzieci z czego jedno szkolne.!!! i tak było jest i chyba będzie...."
Mewa odpowiada: Dzieci przyjmowane są według zgłoszeń wniosków o rehabilitacje. Nie mają pierwszeństwa dzieci szkolne (ja obecnie staram się "wskoczyć" na wakacje i jeszcze wstrzymuję się z wysłaniem wniosku).
Mewo nie chcę się sprzeczać na wątku. ale wnioski to jedno, a terminy dla dzieci szkolnych to drugie. Przeczytaj Regulamin przyjmowania dzieci na turnus. A w razie wątpliwości zapytaj Panią Jolę, bo sądząc po wpisach, Rusinowice to nie pierwszyzna :)
Życzę wszystkiego dobrego cokolwiek by to nie znaczyło.

:shock: Aż z wrażenia wstrzymałam oddech... Myślałam, że wymieniamy się informacjami, napisałam co wiem (ostatni raz mój mąż był z synem w zeszłym roku w lipcu). Dziwne dlaczego nie mogę zarezerwować terminu na wakacje (syn jest uczniem 2 kl technikum), rozmawiałam w tej sprawie telefonicznie w zeszłym tygodniu, usłyszałam że aktualnie wpisują na turnus czerwcowy, mają jednak miejsca na turnusy wcześniejsze (dużo osób odmawia, bo wszyscy chcą na wakacje...).

Przed chwilą rozmawiałam z panią Jolą -potwierdziła to co pisałam w poprzednim poście na temat przyjęć.

Myszek- jestem z Krakowa. Napisałam jak kiedyś było, o tym jak jest wiem bo pół roku temu tam byliśmy :D Cieszę się, że może uda się przyjeżdżać do 21 roku życia :D To też potwierdziła pani Jola :D

Miłego dnia wszystkim :D

Mewa, ja daleki jestem od pisania sensacji, ale Regulamin jest regulaminem. Ja też dzwoniłem do p. Joli i chyba przeoczyłem informację jakoby wnioski były pierwsze, a to dlatego, że większość chce na wakacje i ich nie dostaje. Ten problem dotyczy ok.20-30 osób, które chciały się dostać akurat na turnus 22.01-12.02 i co też była kolejność wniosków? Otóż jesteś w błędzie. Odmówiono tym mamom, których pociechy nie chodzą do szkoły i przesuwano je na inny termin. proszę sprawdź. A dlaczego nie kolejność wniosków (mówimy o terminach wakacyjnych i feryjnych)? Otóż tak się składa, że niektórzy rodzice poprzez zapobiegliwość jeszcze nie zdążyli wyjechać z jednego turnusu a już składają wnioski na kolejne. Nie mam ochoty ani przyjemności, by się kimkolwiek wykłócać, ale sugerowanie wprowadzania w błąd było nietaktem. Stąd moja riposta. A teraz z innej beczki. Mamy dzieci ze Śląska mają łatwiej w ilości turnusów w roku i pewnie wynika to z województwa (to tylko domysł). Wiek 18 lat jest na razie barierą nie do przejścia, a zwiększonym przedziale wiekowym bardzo głośno było na turnusie 380. W marcu 2013r na jednym ze spotkań rodziców przekazano informację o 2 poł, czerwca 2014r. I nie dotyczy to wcale NFZ Katowice, jest on organem kontrolnym (z ramienia nadzoru) i jedynie może kierować na turnusy, Ośrodek Rusinowice podlega pod względem Regulaminu i jego egzekwowania całkiem komuś innemu. Na dowód mogę podać fakt turnusu zimowego 2012r, na którym to turnusie było 7 kontroli: sanepid, Kuria, sanepid, NFZ Częstochowa, Inspekcja sanit – epidem. I jeszcze jakieś. Skończyło się tym, że na kolejnym turnusie nie było hipoterapii. Ale o Katowicach nie wiedziałem. Czy rodzice mieli racje?, trudno pisać co rodzic to i wersja inna. Ważne jest to, że kto zimą przyjedzie powinien się liczyć, że będzie śnieg, mróz, zamiecie itp. A nie wszyscy to rozumieją. No ale jak ktoś do Rusinowic jedzie, by się wyszaleć przy grillu w zimie, odreagować o 23.50 na scenie, czy sprawdzać wytrzymałość wątroby, to ja mam pewne wątpliwości, czy tacy rodzice powinni się następnym razem znaleźć na jakiejkolwiek liście na turnus.
No ale koniec biadolenia. Na obiekcie jest Internet za darmo. Ale nie 24/24 godziny. Jest Biblioteka i sklepów jest 6 i piekarnia co robi super bułeczki z lukrem. A na miejscu jest mini plac zabaw. Zima można skorzystać z sanek i jest górka. A wpisy mam, które chcą by jeszcze ich dzieci jeździły na turnusy do Rusinowic raczej świadczą pozytywnie o obiekcie. Zresztą Rusinowice obronią się same. PZDR

Tato Olusia ja pisałam o NFZ Katowice ponieważ mieszkam w Dąbrowie Górniczej i ja pod niego podlegam dlatego tam dopytywałam, natomiast pod który NFZ podlegają dokładnie Rusinowice nie wiem może faktycznie pod Częstochowę bo to najbliższe duże miasto. Dzieci ze Śląska faktycznie mają możliwość częstszych turnusów. No i sam też spotkałeś się z informacjami o zmianach granicy wiekowej uczestników od czerwca tego roku. Odnośnie kontroli, to skoro ktoś zawiadomił o nieprawidłowościach w ośrodku ( a czy one faktycznie były czy tylko komuś coś nie pasowało to już inna bajka) to przyjeżdżali i sprawdzali. Ja byłam w ośrodku na 3 turnusach tylko i nie było wtedy żadnej kontroli. (Jeden nasz turnus załapał się na reportaż do 2 stacji telewizyjnych, i jesteśmy na filmie z 2011r o ośrodku w Rusinowicach) Czekam na zmiany może uda się pojechać i miło by było kogoś z Forum spotkać :-)
Teraz na turnusie jest moja koleżanka i też na nic nie narzeka, więc widocznie jest OK.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.