Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 12 lis 2019, o 19:32

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość

Czy ktoś już był w ośrodku na rehabilitacji z dzieckiem?Jakie wrażenia?Czy rehabilitacja warta swej ceny? Jakie jedzenie, pokoje i co warto ze sobą zabrać?

Tak my wróciliśmy dwa tyg temu z Gołdapii , zajęć sporo no i przede wszystkim lokomat , w ciagu dnia nie ma dużo wolnego czasu ,można tez elastycznie dobierac zabiegi np mój Dawid strasznie obtarł nogi i pojawiły się rany wiec zamiast rehabilitacji w wodzie przedłużyliśmy o pół godziny ćwiczenia indywidualne - jedyny minus ze rzadko ćwicza z dziecmi sami szefowie czyli p. Jarek i p. Nelly , pokoje też nie najgorsze , Jedyny minus to jednak stołówka poprostu panie bardzo sie starają ale tez gotują dla dużej ilości kuracjuszy z sanatorium Wital i może to z tego wynika.z tego co wiem to szefostwo pracuje nad zmianami w tym zakresie.
Ja ogólnie wróciłam zadowolona widze u Dawidka postępy i wiele cennych uwag usłyszałam od p. Jarka i p. Nelly bo plusem jest to że indywidualnie podchodza do każdego dziecka i naprawde starają się pomóc .My w tym roku napewno jeszcze raz sie tam wybierzemy.

starają się pomóc, a pomagają to dwie różne sprawy. Byliśmy tam na rehabilitacji, ale cena 5200zł tego turnusu to wielka pomyłka. Nelly i Jarosław znają się na rzeczy ale oni zajmują się biurokracją i robią dobre wrażenie. Poza tym NIE ĆWICZĄ Z DZIEĆMI (przynajmniej tak było na naszym turnusie). Duża część młodej kadry nie ma pojęcia o intensywnej rehabilitacji,a samo założenie kombinezonu zajmuje 15-20 minut. Z godziny pozostaje 45 minut ćwiczeń. Druga godzina ćwiczeń to lokomat, do którego nie mam zastrzeżeń poza ciągłymi opóźnieniami- kalibracja...Reszta ćwiczeń to basen-30 minut (panie w czasie okresu nie wchodzą do wody i wtedy wchodzi rodzic), armeo-30 minut( na zmianę z przejażdżką koniem 30 minut). Pozostają jeszcze popołudniowe zajęcia dogoterapii ( ta zorganizowana przez ośrodek polegała na głaskaniu leżącego psa przez 30minut, dopiero jak przychodzili wolontariusze ze swoimi pieskami to była to intensywna dogoterapia) choreoterapii muzykoterapii arterapii (na zmianę w sumie godzina dziennie).
Pokój w porządku, a jedzenie pozostawia wiele do życzenia, choć to nie jest najważniejsze.
W sobotę jest 2 godziny ćwiczeń. Sobotę i niedzielę organizuje sobie każdy sam, nawet głupiego ogniska dla dzieci nikt nie zorganizował, lub wycieczki...
Osobiście więcej tam nie pojedziemy, za taką cenę spodziewaliśmy się intensywnych ćwiczeń.

P.S.Okolica piękna i jest gdzie spacerować lub wyjść z dzieckiem na rower(trójkołowy wypożyczany z ośrodka)

Miałam tam się wybrać z córką, ale nie uzbieraliśmy środków. Dodatkowo zniechęcił mnie brak logopedy. Może to i lepiej ...
Z tego co wyczytałam to nadal go brak?

czy ktoś z forum wybiera się w niedziele do Gołdapii ??

Czy w ostatnim czasie był tam ktoś?Bardzo proszę o opinię :) Ile rehabilitacji i jaka?Na stronie jest mało informacji no i jaka cena?

Podpinam się o zapytanie o cenę turnusu. Na stronie ani słowa o tym.
Co do lokomatu to się ucieszyłam ale za wcześnie. Wymogiem jego stosowania jest minimalna długość kości udowej 21 cm :( Mój 4,5 letni synek jest za mały :(

Napisałam na @ podanego i mam juz odpowiedź ale nie wiem czy mogę podawac ją bez zgody ośrodka?Powiem tylko,że jest kilka rodzajów turnusów: z lokomatem,z kombinezonem,z armeo(terapia ręki) i sama rehabilitacja .Ja osobiście mam zastrzeżenia bo w sobotę nie ma rehabilitacji tylko grupowa a jeśli wykupi się turnus EXTRA to jest dwie godz.indywidualnej.Tylko,że za tą dodatkową przyjemnośc się dopłaca i niemało bo chyba 500zł :o Wszędzie gdzie jeździmy rehabilitacja jest zawsze w sobotę i dla mnie nie jest już to zrozumiałe bo chyba to nie jest w porzadku???Jakby nie licząc traci się tak jak dla mnie dwa lokomaty lub muszę za nie zapłacić dodatkowoplus dwie godziny rehabilitacji.Czegos tu nie rozumiem :?: jeśli jest umowa z dofinansowaniem PCPR to tam chyba mają jakieś wytyczne ile powinno być dni rehabilitacji.Ja odpuszczam ten ośrodek na razie,chyba,że się zmieni to co napisałam.

bozena a możesz mi na priv napisać?
Decyzja żeby tam jechać musi być dobrze przemyślana. Mam na uwadze sporą odległość do tego ośrodka. Ty też widzę masz kawałek ;)

Pozwoliłam sobie odświeżyc wątek bo w innym padło zapytanie o ośrodek . Tak więć ośrodek nie miesci się już w Witalu ale został przeniesiony do Niedrzwicy , do całkiem nowego budynku . Pokoje ładne , duże z łazienkami . Cztery sale do cwiczeń w pełni wyposażone wiec cisza i spokój na zajeciach . Lokomat i średni basen z jacuzii.
My zawsze bierzemy turnus ekstra z lokomatem . Na przykładzie ostatniego mogę wymienić spokojnie co mieści sie w cenie 5 700 zł :
- Lokomat 1 godz
- ćwiczenia indywidualne np kombinezon 1 godz
- basen - dziecko indywidualnie z rehabilitantem - 0,5 godz ( mama moze sobie wówczas posiedziec w jaccuzii )
- hipoterapia - o.5 h
- zabieg fizyk np elektrostym , laser , żelki , masaz
- armeo - 0,5 h
- na przemian dogoterapia , artterapia , muzykoterapia , choreoterapia
- zajecia można zmieniać na inne , które pasują dziecku , np. dodatkowo pionizator dynamiczny czy motomed
- w miesiącach poza tzw sezonem dodatkowo jeden zabieg fizyk dziennie dla opiekuna ( ja akurat nie mogłam skorzystać ze względu na stan zdrowia )
Jeśli chodzi o zajęcia w soboty to są w obie - bo turnus konczy sie w sobotę po 2 godziny ( lokomat i indywidualne ) .
Po czwartym turnusie w ośrodku na każdy kolejny otrzymuje sie zniżki - 5, 7, 10 % ceny turnusu .
Bardzo istotne jest również to ze jeśli zdrowie i stan dziecka tego wymaga to z chorym ćwiczy dwóch a nawet trzech rehabilitantów naraz ( do pomocy ) - szczególnie przy pacjentach większych i niechodzących ze sporą spastyką.
Jedzenie coraz smaczniejsze . Do dyspozycji pralka oraz suszarka
To tak po krótce tyle. Osobiście uważam ze trzeba poprostu pojechać samemu i ocenić bo każdy szuka ,, czegoś innego ;)

Dzięki za opis.
Możesz napisać jak podawane są śniadania i kolacje. Czy w formie bufetu szwedzkiego?
Otrzymałam dziś cennik na rok 2014. Nie powiem, ceny konkretne. Różnica 500zł od średniego turnusu dobrego poziomu. To sporo. Plus dodatkowa osoba w postaci taty to już kosmicznie. Mam nadzieję, że jest tego wart.
Ja się namyślę jeszcze.

Tak śniadania i kolacje są w formie stołu szwedzkiego - dwa rodzaje wędlin , ser , dwa rodzaje warzyw , serek dla dzieci , jakaś słodycz ,płatki ...itd- może dla niektórych moze byc skromnie ale głodna nie będziesz .
My zawsze bierzemy ,, turnus ekstra ,, a kwotę zniżki wykorzystujemy na dokupienie dodatkowych zajeć zeby wykorzystać maksymalnie te dwa tyg w ośrodku . W marcu jedziemy na taki ,, ekstra ekstra ,, gdzie mają być dołożone dodatkowe zajęcia -cena 6 100 no ale myślę że warto .Mój Dawid ma 15 lat chodzi o kulach ale teraz wszedł w okres dojrzewania w ostrym tempie rosnąć i .... niestety mam wrazenie jakby sie cofał , są dni ze nie ma sił wstac Do tego padaczka ale trzeba to przeczekać nie odpuszczając rehabilitacji .
Znam dzieci które właśnie tak zrobiły najwieksze postępy . My jeżdzimy do Niedrzwicy i Tratwy . Myślę że w Tratwie jest ,, trochę lużniej ,, ale i to potrzebne bo nie można dzieciaka przetrenować ;)

Szukam opinii o ośrodku.
Ktoś z Was tam jeżdzi?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.