Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 17 lip 2019, o 21:58

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sanatorium

Jak to jest z tymi sanatoriami? Wiem,ze są z NFZ, na 21 dni i NFZ wybiera ale znacznie tańsze niż turnusy.
Jednak jak to zrobić by jechać nad morze? Moje dzieci potrzebuje leczenia klimatycznego

Tytuł: Re: Sanatorium

Lekarz musi zalecić , ja Ci powiem na przykładzie osoby dorosłej (moja bratowa) ma astmę i co dwa lata jeżdzi ( Kołobrzeg ) , składa papiery i przy okazji mówi że zależy jej na morzu ponieważ żle się czuje w górach , pani zaznacza jej to w dokumentach i czeka.Bardzo ważne jest też schorzenie.

dzieci moje mają mukowiscydozę, coś jak astma, one mogą kąpąć się tylko w morzu ( nie np. w basenach) i klimat morski odpowiedni. Tylko się obawiam,że mój syn 6 letni pojedzie sam. Kiedyś słyszałam,że do pewnego wieku jest opiekun a później nie. Jednak nie wyobrażam sobie by dziecko było samo. Mam jeszcze chorą 16 latkę

gdzieś znalazłam takie coś: "Dzieciom od 3lat do 6lat przysługuje sanatorium z opiekunem.Pobyt w sanatorium trwa 21dni i dziecko ma całkowity koszt refundowany, ale za swój pobyt musi Pani zapłacić i dojazd też we własnym zakresie. Sanatoria organizują też wycieczki zwiedzające, ale też na nasz koszt.Chyba, że nie będzie Pani korzystać .Przeważnie przy śniadaniu robią zapisy na wyjazdy.
"Opiekun przcujący wyjeżdża, w ramach urlopu wypoczynkowego lub urlopu bezpłatnego".Jedynie jeśli dziecko było w szpitalu, to lekarz ze szpitala może skierować do szpital;a uzdrowiskowego, ale to musi być zaznaczone w wypisie i wówczas jedzie się i bierze zwolnienie lekarskie.Bo są 3 rodzaje zakładów lecznictwa uzdrowiskowego: szpital uzdrowiskowy, sanatorium uzdrowiskowy, przychodnia uzdrowiskoa i to NFZ po przenalizowaniu dokumentów kieruje dziecko do określonej placówki.Termin oczekiwania jezt zróżnicowany.NFZ przydziela termin imiejsce do którego pojedziecie.Ale Ja np. dokladnie pisze, gdzie chcem pojechaci termin, gdyż wówczas dysponuje urkopem. Jak narazie pozytywnie przychylał się do mojej prośby, ponieważ raz musiałam przełożyć termin pobytu."

http://www.przedszkolak.pl/forum/index. ... ry_id=2281

http://www.e-kurort.pl/poradnik_mlodego_kuracjusza.htm
Przeciwwskazania do leczenia uzdrowiskowego dzieci
Przy kierowaniu i kwalifikowaniu dzieci do leczenia uzdrowiskowego obowiązują przeciwwskazania takie, jak przy kierowaniu osób dorosłych, oraz dodatkowo:
1) upośledzenia umysłowe znaczne lub głębokie;
2) zespół Downa powodujący znaczny i głęboki niedorozwój;
3) padaczka - z uwzględnieniem stanu klinicznego i częstotliwości napadów;
4) wady serca siniczne i warunkowo siniczne;
5) schorzenia wymagające specjalnej, indywidualnej opieki (niewidomi, głuchoniemi) - tylko w przypadku braku opiekuna;
6) wady wrodzone ograniczające w znacznym stopniu czynności organizmu lub poszczególnych narządów;
7) ropne zmiany na skórze.

Taak... czyli wieksza cześć naszych dzieci nigdy nie skorzysta z tych "państwowych dobroci" :(

ewamar ......masz rację , tak jak moim dzieciom tylko potrzeba innego miejsca a szczególnie morski klimat a z resztą i tak sobie poradzę, czy w domu , czy na turnusie to samo wciąż robimy

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.