Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 16 lip 2019, o 17:05

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość

Kochani,

Jestem nowa na tym forum, dlatego bardzo liczę na zrozumienie jeśli coś źle robię. Nie znalazłam takiego tematu, mam nadzieję że nie dubluję czegoś co już było.
Mój synek ma od niedawna zdiagnozowany Zespół Aspergera, w tym tygodniu zarejestrowałam go w fundacji. Od dłuższego już czasu uczęszczamy na takie zajęcia
jak TUS, SI, EEG, zajęcia z psychologiem, pedagogiem, logopedą, a teraz poszukuję jakiegoś dobrego turnusu rehabilitacyjnego na wakacje.

Czy jest co moglibyście polecić dla takich dzieciakow jak mój synek?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Podobno turnusy "Pierwsze słowo" są pod kątem autystów

Dziękuję bardzo, zaraz popatrzę na ich ofertę :)

Może ktoś jeszcze wie coś na ten temat? Był i sprawdził z własnym dzieckiem?

Dorotko, jeszcze raz bardzo ci dziękuję ale obejrzałam ich stronę i okazuje się że tam większy nacisk kładą na rozwój mowy,
a tymczasem mój syn mówi - może troszkę gorzej niż rówieśnicy i wymaga terapii logopedycznej, ale mówi.
Ja bardziej potrzebuję dla niego zajęć TUS, treningu słuchowego, SI, EEG, pracy z psychologiem,
a także z logopedą czy pedagogiem. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź :)

tu jest bardzo bogata oferta

http://www.pctp.com.pl/o-firmie.html

łącznie z turnusami

Polecam http://www.zabajka.home.pl/?pl_pakiety-profilowane,230
My w tym roku wybraliśmy turnus bardziej rekreacyjno wypoczynkowy http://www.nonaliis.pl/oferta.html

Dziękuję Wam, jesteście super. Już oglądam ich oferty :)

To może polecicie jakiś turnus rehabilitacyjny dla dziecka z rozszczepem kręgosłupa?może byc nad morzem

Znajoma właśnie wróciła z Ośrodka STELOP w Płocku ze swym 7-letnim autystycznym synem. Jest bardzo zadowolona - dużo SI, psycholog- indywidualne podejście do dziecka. Na ośrodek trafiła poprzez znajomych i to chyba w miarę nowa jednostka, ale poleca bardzo.

O, to mielibyśmy w miarę blisko, bo mieszkamy pod Warszawa. Dzięki, popatrzymy :)

Przejrzyj oferty tairon, lub integroom. Bardzo fajny jest tegoroczny nr 1 z tairon pod kątem programowym, żeby nie odległość to już bym rezerwowała...

Dzięki, patrzyłam na to, ale niestety w terminie pierwszego turnusu ja nie moge wyjechać, bo mam planowana obronę magisterki :shock:

Świetne są te turnusy, tylko skąd wziąć taka kasę :(

Ceny są trochę odstraszające, ale z doświadczenia wiem, że na turnus letni warto odłożyć więcej i zapewnić sobie taki, na którym proponują dużo zajęć w wymiarze dziennym. Raz trafiłam tak, że dziecko miało 3x 30 min dziennie zajęcia, w dotatku o różnych porach i tak przez 2 tyg., daleko od domu, większość dnia trzeba było kombinować co by tu robić, żeby nie spać z nudów, dodam, że trafiliśmy tydzień upałów po 37 st, a drugi od rana do wieczora burze. W życiu tak się nie cieszyłam, że do domu wracam...
W tym roku chyba wybiorę ten z integroom, bo w góry mam za daleko (pomorskie), a jadę dodatkowo z moim młodszym dwulatkiem i 800 km z dwójką dzieci w pojedynkę to mogło by być przygodą samą w sobie...
Będę tam dzwonić w poniedziałek o szczegóły, jak byś była zainteresowana, widziałam np, że skończył im się wpis do organizatorów turnusów, to trochę niepokojące... i interesuje mnie np. Czy już zaliczkę można wpłacać przez fundację, czy trzeba samemu i ile będzie zajęć dziennie.

Dafne pisze:
Ceny są trochę odstraszające, ale z doświadczenia wiem, że na turnus letni warto odłożyć więcej i zapewnić sobie taki, na którym proponują dużo zajęć w wymiarze dziennym. Raz trafiłam tak, że dziecko miało 3x 30 min dziennie zajęcia, w dotatku o różnych porach i tak przez 2 tyg., daleko od domu, większość dnia trzeba było kombinować co by tu robić, żeby nie spać z nudów, dodam, że trafiliśmy tydzień upałów po 37 st, a drugi od rana do wieczora burze. W życiu tak się nie cieszyłam, że do domu wracam...
W tym roku chyba wybiorę ten z integroom, bo w góry mam za daleko (pomorskie), a jadę dodatkowo z moim młodszym dwulatkiem i 800 km z dwójką dzieci w pojedynkę to mogło by być przygodą samą w sobie...
Będę tam dzwonić w poniedziałek o szczegóły, jak byś była zainteresowana, widziałam np, że skończył im się wpis do organizatorów turnusów, to trochę niepokojące... i interesuje mnie np. Czy już zaliczkę można wpłacać przez fundację, czy trzeba samemu i ile będzie zajęć dziennie.

Hmmm...Czy turnus który opisujesz nie był czasami w Okunince? :wink:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.