Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 17 lip 2019, o 21:31

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość

My pojechaliśmy ze znajomymi i mieszkaliśmy w jednym domku. Dla 6 osób było wystarczająco miejsca.
Tam są też pawilony - tańsze. Minus taki, że w pobliżu pawilonu znajduje się minizoo (przynajmniej tak było w 2006 roku) a wiadomo zwierzątka mają charakterystyczny zapach...

Szukam kontaktu z osobami które były w ośrodku Marzenie w Zakopanem.

gosiamr pisze:
Szukam kontaktu z osobami które były w ośrodku Marzenie w Zakopanem.

Byłam, wątek tutaj:
viewtopic.php?f=8&t=2972

Ośrodek Marzenie w Zakopanem rozszerzył ofertę zajęć specjalistycznych dla dzieci.
http://www.obiektyturystyczne.pl/najlep ... r/?id=276/
Na życzenie za dodatkową opłatą zajęcia specjalistyczne:

1. Zajęcia ogólne

Zajęcia muzyczne z elementami muzykoterapii [słuchanie odgłosów przyrody, zagadki muzyczne, granie na prostych instrumentach muzycznych, tworzenie instrumentów muzycznych, koncertowanie, muzyka relaksacyjna].
Zajęcia plastyczne pod kątem arteterapii [praca z różnymi materiałami plastycznymi, zajęcia plastyczne tematyczne]
Zajęcia aromaterapii-poznawanie różnych zapachów.
Zajęcia ruchowe-dostosowane do możliwości wszystkich uczestników, elementy gimnastyki rekreacyjnej, zabawy ruchowe z elementami metody Knill, Weroniki Sherbourn, współzawodnictwa.

2. Zajęcia z ukierunkowaniem na poszczególne zaburzenia

dzieci autystyczne

Trening Umiejętności Społecznych- na życzenie rodziców praca nad konkretnymi zachowaniami społecznymi, z którymi dziecko ma problem;
Kontakt wzrokowy, zauważanie towarzysza relacji;
Trening Samodzielności- na życzenie rodziców nauka czynności dnia codziennego np. ubieranie się, robienie herbaty, kanapek.
praca nad zachowaniami trudnymi-!!tylko wówczas jeśli zajęcia będą odbywać się regularnie przez cały turnus!!Na życzenie rodzica praca nad zachowaniem trudnym, które przejawia dziecko. Wskazówki i porady na reagowanie w przyszłości.
zajęcia doskonalące nabyte już umiejętności i rozwijanie na ich bazie nowych.
zajęcia rozwijające umiejętności komunikacyjne- swobodna i kierowana rozmowa
zajęcia ogólne z pkt.1

dzieci z Zespołem Downa

zajęcia ogólne z pktu 1.
Trening Samodzielności- na życzenie rodziców nauka czynności dnia codziennego np. ubieranie się, robienie herbaty, kanapek.
zajęcia rozwijające umiejętności percepcji, motoryki małej, czynności poznawczych.
zajęcia mające na celu wydłużenie czasu koncentracji i uwagi u dziecka

dzieci z MPD

zajęcia z ogólne z punktu 1.
zajęcia elementami Integracji Sensorycznej-ze szczególnym ukierunkowaniem na ćwiczenia równoważne, pracę z różnymi fakturami, wzmocnienie mięśni

INFORMACJA

Wszelkie zajęcia są dostosowywane do możliwości i potrzeb dziecka, a także do sugestii rodziców. Wszystko w celu, aby działać zgodnie z oddziaływaniami terapeutycznymi, którym dziecko podlega w życiu codziennym. Każde działanie terapeutyczne będzie omówione z rodzicami/opiekunami przed rozpoczęciem zajęć!

Zajęcia mogą mieć formę indywidualną, a także grupową.

Rodzaj zajęć oraz godzin ustalana jest po przyjeździe na turnus i indywidulanej rozmowie z rodziciem.

Zajęcia prowadzone są przez Panią Paulinę Remisz mgr pedagogiki specjalnej, wykwalifikowanego terapeutę behawioralnego (zobacz CV)

Odświeżam wątek. Sama właśnie znalazłam się w sytuacji, że PFRON nagle znalazł dla Mateuszka dofinansowanie do turnusu więc zmuszona jestem zmienić nasze plany wakacyjne. Na cito szukam pobytu w górach i chętnie poznam Wasze wszelakie opinie. Same wiecie jak ciężko o każdą złotówkę. Mateusz ma dobrą rehabilitacje ciągiem tu na miejscu - najbardziej zależy nam na zmianie klimatu i niskiej (dostępnej) cenie :-)
Śledząc ten wątek odniosłam wrażenie, że góry nie cieszą się zbytnią popularnością :-)
Pozdrawiam

Ja jezdzila do Brennej prze kilka lat tak zeby odpoczasc niby turnus jest rehabilitacja ale to nie to co w Zabajce odpoczynek fajna atmosfera blisko rzeka , my jezdzimy zeby małej dac odpoczasc od cwiczen i treningow , w tym rku zmieniamy lokalizacje jedzemy do Kudowy Zdroj do Rajskiego Domnu jak bedzie zobaczymy tym bardziej ze pan powiedzial ze mozna zamienic rehabilitacjer na basen co dla mojej corki jest obecnie calym zyciem mogla by spedzac w basenie cale dnie takze odezwe sie po turnusie jak bedzie

Osobiscie polecam osrodek Janda w Mszanie Dolnej.Rehabilitacja ok,pyszne jedzenie(dla tatusiow moze troszke mało ale repete zawsze mozna dostac) i basen odkryty na terenie.Proponuje osoba ktore nie stawiaja na intensywna rehabilitacje a raczej na odpoczynek.Okolice piekne i do Rabkolandu niedaleko.W Myslenicach- nieopodal- tez jest swietny park rozrywki.Ogolnie dla nas(bylismy dwa lata temu) osrodek na 5.Koni co prawda nie ma ale ciezko znalesc osrodek ktory w 100% nam by odpowiadal:(

Edycja 22.06.2015 Szczęściarze z nas bo w czasie kiedy wszyscy lgną nad morze -my decydujemy się na góry. Dla poszukujących mogę z czystym sumieniem polecić Ośrodek Marzenie w Zakopanym. Byliśmy tam w listopadzie w zeszłym roku (czyli w 2014). Jest to alternatywa dla dofinansowania z PFRON przy ubogim budżecie domowym dla rodziny. Można znaleźć dla dziecka coś w pakiecie rehabilitacyjnym. Ośrodek ciepły, miła rodzinna atmosfera, przesympatyczni właściciele, jedzenia tyle, że się nie da przejeść a do tego smaczne. Organizowane wycieczki, grile - można wypocząć. Akurat ja byłam na turnusie jako jedyna z dzieckiem - reszta członków turnusu bardzo sympatycznie się do nas odnosiła. Można za dodatkową opłatą wykupić dziecku zajęcia specjalistyczne. Właściwie wiele osób tam wraca i my również w tym roku we wrześniu wybieramy się ponownie. Przy okazji okazało się, że nasz syn jest górskim łazikiem :-) Polecam z czystym sercem :)

Podbijam bo chciałam oszczędnie i zedytowałam czyli wykasowałam ostatni post w tym temacie (akurat był mój) i śmiesznie wyszło, jakbym w lipcu 2014 pisała o pobycie w grudniu 2014 :-)

Marzenie polecam , zawsze tam wracamy już od od 6-ciu lat.

Szukam sprawdzonego turnusu rehabilitacyjnego (wypoczynkowego)w górach, najlepiej w okolicach Szklarska poręba ,Karpacz, Cieplice Zdrój. Czy może ktoś coś polecić.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.