Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 21 lip 2019, o 12:16

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość

:P Nie gniewaj się! To nie miało zabrzmieć złośliwie... Ja naprawdę chciałabym, aby było takie miejsce.
Niestety, wydaje mi się, że nie znajdziesz...
Ale... Może warto nie ciągnąć zdrowych chłopaków na turnus dla synka.
Nie wiem, czy masz taką możliwość, aby z Młodym pojechać sama np na Tratwę (można ubiegać się o dofinansowanie z PCPR-u).
I z Twojej strony potraktować to typowo jako pobyt DLA niego.
A w góry pojechać na tani pobyt w pensjonacie (na przykład Karpacz).
Myślę, że będąc w górach na wakacjach skorzystacie najbardziej.
A tam i basen niedrogi, i koniki (Western City), Cyrk i rehabilitacja darmowa: nie ma nic lepszego jak chodzenie po górach, kamieniach, potoku...
A i czas na powygłupianie się i integrację z rodzeństwem - warunki idealne.
My byliśmy swego czasu w pensjonacie Górski Kryształ i płaciliśmy wtedy tylko za siebie bo Pan za Patryka nic nie policzył (miał wtedy 6 lat)..
http://www.gorskikrysztal.karpacz.pl/1385,start.html
Ale podobnych miejsc w okolicy jest więcej. Najlepiej pod koniec sezonu.
anielka19754, uwierz mi, nie jestem cwana- a chyba bym wolała czasami... Nadal się uczę. Życia i Mojego Syna.
No, nie gniewaj się już, co?

haha, ja się nie gniewam, bo niema o co, tylko Ci napisałam że mój synek ma 6 lat idzie mu siódmy rok, mieszkamy na wsi i niemam kontaktu z takimi rodzicami aby podpowiedzieli, lekarze mi w tamtym roku powiedzieli że moge wyjechać na jakić turnus :shock: a Q sie pytam dlaczego wcześniej nie podpowiedzieli??, i pytam gdzie mogłabym pojechać, a to juz sama musze sobie wyszukać tylko musze się dowiedzieć co i gdzie zaco się płaci, wiadomo panika, dlatego pytam, nie mozemy leżeć w szpitalu gdzie jest duzo dzieci chorych bo szybko n łapał bakterie, a jak ma gorączkę to lubi stracić przytomność i powiedziano nam że możemy go nie odzyskać, jedni twierdza że to atak padaczki, a drudzy że zwężenie cieśni aorty, każy z lekazy mądry ale żaden nieda leku zapobiegawczego np. nie bierzemy leku na serce i nie bierzemy na padaczke, bo zdarza się to przy infekci i duze odstepy czasu, więc unikam takich kontaktów, nie trzymam go pod kloszem, więc przeciwnie, sama musze się dowiedzieć co dls mojego syna jest dobre, bo lekarze wiedzą dużo ale książkowo. Wiesz powiedziała mi moja P doktor pierwszego kontaktu która zna Bartusia od pierwszych dni, że czasem miała mnie dość, bo ona mi gada tak a ja jej tak i niechciałam jej niekiedy słuchać, powiedziała po 4 latach jak postawiłam chłopakka na nogi i zaczął mówić " WIE PANI CO, JEDNAK PRZYZNAM PANI RACJĘ, RODZIC JEST NAJLEPSZYM LEKARZEM DLA DZIECKA I ŻE POWINNISMY IŚĆ DO CZĘSTOCHOWY NA KOLANACH ZA CUDA KTÓRE UZYSKALIŚMY U BARTOSZKA, ale to kosztem starszych synów, Oni zawsze byli mniej ważni, a teraz niemam z kim ich zostawić na czas pobytu mojego na turnusie, mąż pracuje w delegacjach i jest gościem w domu, wszystko jest na mojej głowie, no ktoś musi zapracowac na wszystko i tak brakuje, do fundacji zapisaliśmy się rok temu, więc nie mamy darowanych kokosów, dlatego zadaje takie pytanie aby było wygodne dla mnie, a zawsze ktoś poradzi, doradzi itd. Kochana ja życze wszystkim takich sukcesów, pani z rehabilitacji mówi że niemam co żałować że nie byliśmy nigdy na turnusie, bo ja jeżdzę z nim gdzie się da, ale w dzień, a na noc wracam do moich starszych synów, więc szukam, pytam :) jak posiedzę tu z wami pare latek to bede stara wyga haha:) i bardzo dziękuje Ci za podpowiedzi buziole :P

Prawda jest taka że musisz się sama przekonać jak jest w ośrodkach nie sugeruj się jedną opinią , jesli mały ma dobrą rehabilitację w miejscu zamieszkania to zrób mu po prostu wakacje. Ja tak robię cały rok harówka a w lipcu lajtowo turnus nad morzem , szału nie ma jesli chodzi o rehabilitację ale najważniejsza jest radość dziecka.

własnie tak kochana robilismy, cały rok harówka a na wakacje jechalismy całą rodziną do mojej siostry do Włoch nad morze i bylismy już 3 razy i podczas tych pobytów byliśmy jeden dzień w górach, dlatego pomyslałam o odmianie w góach i tak kombinuje :) z przyjemnościa pojechałabym na turnus logopedyczny i jak widzisz sama nie wiem co zobic i jaka podjąć decyzję. Gdybym miała tylko jedno dziecko to po kłopocie:)

A Twoje zdrowe chłopaki to w jakim wieku są? Starsi czy młodsi?
Na kolonie by się nadawali?
Wiem, Mamy wtedy nie ma ale odmiana zasadnicza ;-)
Tak podskórnie wydaje mi się, że Ty masz już jakiś plan tylko potwierdzenia szukasz. Zgadłam?
Czy nie :cry:
Z tego co piszesz, to w ciągu roku szczególna uwaga jest jednak (co zrozumiałe) skupiona na Bartku...
Może faktycznie wakacje zaplanuj "pod" resztę rodziny :P
Bartek też powinien na tym tylko skorzystać.
Chłopaki też powinni troszkę odpocząć od "niepełnosprawności"...
Obcują z nią bez przerwy. Brat, wiadomo, to brat...
Zasłużyliście/zasłużyli na bajeczne wakacje :P

p.s. Ostatnio słyszałam też dobre zdanie o Cieplicach- tam chyba nawet można przez NFZ ale nigdy nie korzystałam, więc nie wiem...
Podejrzewam, że rehabilitacja nie zadowoliłaby żadnej z nas ale traktując jako wakacje? + trzy zabiegi? ;-) jakieś...

Uwierz że planów to ja mam duzo tylko decyzji nie mam chłopaki duże bo jedem skończył 16 lat i to własnie głupi wiek, a druki 11 lat. Starszy niby grzeczny niemam z nim jakichś poblemów, piłkarz pełna gębom, ten średni hulaj dusza tynko na kompie by siedział a zdolny uczeń więc tzeba pilnować. Może wyciągne jakieś wnioski z porad i coś zadecyduje, ale chodziło oto że trzeba składać papiery do pefonu:)

A może spróbuj czegoś takiego:
http://www.turnusy.rehabilitacyjne.pl/w ... nline.html

Jak nic nie znajdziesz to warto spytać u siebie w PCPR. Oni też muszą mieć jakąś "ofertę".
Powodzenia!

Anielka a te "starszaki " to się z Wami nie nudzą na wyjazdach??? ja swoje już dawno przestałam targać ze sobą ,syn ma swoje towarzystwo i od kilku lat jeżdżą sami na jakieś obozy ,a córka w zeszłym roku była na kolonii i w tym roku też pojedzie. Jeżdzimy razem ,ale tak na 4-5 dni ,aby nie oszaleć ze sobą :lol:
W góry też chętnie pojechałabym ,tak na relaks .

Wręcz pzeciwnie kochana, nie nudzą się, do dzis rano przylatuja do mamy sobie chwilke z rana poleżeć, czasem w piecioro na jednym łóżku leżymy i gadamy o tym czy tamtym, jest fajnie, chodzi oto że nie moge ich samych zostawić w domu, bo są nie letni, a niema kto z nimi zostać, jakbym przyjechała po dwuch tygodniach to moze by domu nie było albo gorzej hehe, Chata wolna będzie bal haha. mysle ze odpuszcze sobie narrazie jakiekolwiek turnusy, moze uzbieram kasy na logopedyczny to urwie się na 5 dni, to nie to co 14 hehe. pozdrawiam

A co woleliby twoi starsi chłopcy? Mój syn ma 13 lat i już nigdzie nie jestem w stanie go posłac bez jego pełnej akceptacji :roll: Jeździ chętnie sam na obozy ze swoją grupą sportową - uczęszcza na windsurfing mimo niedoczynności tarczycy :P

moi sa piłkarzami, w tym roku niema wyjazdów, za to dofinansowali im do dresów, no nic zobaczymy jak uzbieram kase na turnus logopedyczny to pojade, a jak nie to nie, a na wakacje przyjada moje siostry to może pojedziemy na kilka dni wszyscy w góry i tyle :P ale dzięki tym pytaniom mam parę namiarów na turnusy i może się mi przydadzą :P teraz tylko muszę obczaic jak pisac apele i gdzie wysyłać i może uzbieramy na turnusik, może z 1% cos będzie :P OBY! pozdrawiam cieplutko :P

anielka19754 pisze:
teraz tylko muszę obczaic jak pisac apele i gdzie wysyłać i może uzbieramy na turnusik, może z 1% cos będzie :P OBY! pozdrawiam cieplutko :P

To wejdź na Akademie Dzieciom przy logowaniu, tam jest sporo informacji , były też dwie audycje radiowe na ten temat, można ich w archiwum odsłuchać.

U mnie znów jest taka sytuacja,że mam dwójkę chorych na mukowiscydoze w wieku 12 i 2 lat i 6 latka zdrowego. Turnus nawet choć dopłacają to ma wiele dla mnie minusów:
1/załatwiać muszę już na początku roku
2/jest tam jakiś termin - a jak coś niewypali? ktos będzie chory, w szpitalu?
3/co zrobić ze zdrowym? (niektóre ośrodki wzięły by go na gapę ;-))
4/dla mnie 2 tygodnie to długo
5/rehabilitacji nie potrzebuje bo i tak sama codziennie im wykonuje tylko nam potrzebny klimat morski
6/czy ja będe na turnusie ,czy prywatnie i tak niewypoczne
7/mąż ma tylko w określonym terminie urlop a jak nie załatwie w tym terminie? tak nas musi podwieśc to bez sensu by wracał i znów jechał
..........byłam prywatnie na wyjeździe w Rabce w górach(tam jest najlepszy nasz lekarz)-fundacja zwróciła mi za paliwo,za bramki na autostradzie, za pobyt gdzie spalismy, za jedzenie w stołówce , za żywnośc którą kupowałam w sklepie spożywczym- na wszystko oczywiście miałam faktury

tak więc szukam coś sama nad morzem, córka mówi ,ze muszą być konie,kucyki koniecznie
może macie jakies dobre miejsce?

Polecam
http://www.farmajantar.pl/
konie, kucyki, plac zabaw tylko do morza daleko...

piątek pisze:
Polecam
http://www.farmajantar.pl/
konie, kucyki, plac zabaw tylko do morza daleko...

własnie to też przeglądałam ,tylko cena 390/za dobę jak na naszą rodzinkę
a mam ceny 120/za dobe i blisko morza

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.