Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 17 sie 2018, o 17:41

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 373 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna
Autor Wiadomość

Zapraszamy do naszego ośrodka rehabilitacji dla dzieci i młodzieży, który nazwaliśmy TRATWA. Kiedy jeździmy na turnusy z nasza Olą (11 lat, rozszczep i wodogłowie) też chcielibyśmy trochę odpocząć i oprócz rehabilitacji zapewnić jej atrakcje, jakie mają zdrowe dzieci. Stąd powstał pomysł stworzenia własnego osrodka i połączenia rehabilitacji klasycznej z terapią naturalną. Pod koniec lipca ruszył pierwszy turnus, w którym uczestniczyła również Ola. W ramach turnusu w tej chwili proponujemy ćwiczenia i blok zajęć z pedagogiem: 1/2 godz. masażu przed ćwiczeniami , 1 godz. indywidualnych zajęć z rehabilitantem, 1/2 godz. zajęć edukacyjnych z pedagogiem (dzieci z większą koncentracją 1 godz.), 1/2 godz. terapii ręki prowadzonej przez pedagoga, 1/2 godz. grupowej muzykoterapii (też z pedagogiem). Jeśli zaistnieje taka potrzeba jesteśmy w stanie zorganizować zajęcia z logopedą i ewentualnie lekcje j. angielskiego. Po zajęciach terapia naturalna czyli atrakcje: zooterapia - zabawy z wyszkolonym psem Zojką, kozą Lucy, królikiem Miśką, kotami Saszką i Miką, zrywanie warzyw z ogródka na obiadek, zrywanie owoców w sadzie, spanie w namiocie,ogniska, spiewanki przy gitarze, wycieczki. Oprócz tego polecamy kuchnię pani Asi (domowe jedzenie do syta 24 godz. na dobę), integracyjne kolacje, spokój, dużo zieleni za oknem latem, zimą własną górkę do zjeżdżania na sankach. Niewątpliwą zaletą pobytu u nas są kameralne warunki (5 pokoi), co pozwala na indywidualne podejście do potrzeb małych i dużych gości. Więcej informacji znajdziecie na www.tratwa.sos.pl
Zapraszamy! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące pobytu i rehabilitacji. Marek Piernik

Tytuł: Letnie turnusy

Uzupełniliśmy Aktualności o Letnie turnusy - mozna zobaczyć co działo sie u nas latem na www.tratwa.sos.pl :)

Tytuł:

Byliśmy już na dwóch turnusach i bardzo nam się podobało. Dużo różnorodnych zajęć, wspaniała atmosfera, pyszne jedzenie i co najważniejsze kameralnie, a nie żadna masówka. Nigdzie jeszcze nie spotkałam się z tak życzliwym podejściem.

Tytuł:

Byliśmy na turnusie w grudniu. Bardzo mi się podobało - indywidualnie dobrane zajęcia i ćwiczenia, bardzo solidnie prowadzona rehabilitacja. Pierwszy raz dostaliśmy specjalnie opracowane przez pedagoga i rehabilitanta zalecenia do pracy w domu. Warunki i atmosfera w ośrodku domowa, bo właściciele mieszkają na miejscu. Duży teren wokół ośrodka. Na spacery wychodziliśmy mimo zimna, bo codziennie czekała na nas i na smakołyki koza Lusi. Pozdrawiamy serdecznie pana Marka, panią Dorotę i panią Asię

Tytuł:

Dziękuję za miłe słowa. Po półrocznej działalności postanowiłem napisać coś więcej o ośrodku. Zatrudniamy wykwalifikowaną rehabilitantkę - pracowała w toruńskiej Fundacji Daj Szansę, która specjalizuje się w rehabilitacji i układaniu programów terapeutycznych dzieci z ciężkimi dysfunkcjami rozwojowymi. Pani Dorota ma mardzo dobre podejście do dzieci, m.in kurs NDT Bobath i Terapii MASTER. Ośrodek przystosowany jest do pobytu z małymi dziećmi - warunki w zasadzie domowe, dostęp do kuchni, pralki, oddzielny mały pokój do ćwiczeń z maluchami. Najmłodszym proponujemy bezpłatne konsultacje i materiały edukacyjne o RKiW. Z powodzeniem rehabilitujemy tez dzieci statrsze, czego przykładem jest moja córka Ola (rozszczep kręgosłupa i wodogłowie).
Na stałe jest u nas również pani pedagog, która dba o rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci - prowadzi zajęcia edukacyjne stosowne do etapu rozwojowego dziecka, terapię ręki oraz muzykoterapię. Wiosną rozpoczynamy ćwiczenia w naciągach gumowych (pająk), no i czekamy na konika!
Zapraszamy do nas tez zdrowe rodzeństwo - dzieci na pewno nie będą się nudzić, zajęcia dla nich są nieodpłatne. Można nas podejrzeć:
http://www.tratwa.sos.pl/index.php?opti ... &Itemid=65
Trzymam kciuki za wszystkich rodziców i dzieci.
Marek Piernik

Tytuł:

My własnie się wybieramy w październiku i jesteśmy bardzo ciekawe jak nam miną 2 tygodnie :D

Tytuł:

Byliśmy w sierpniu i było super. Ja wypoczęłam, syn chętnie ćwiczył, rehabilitacja niezła, świetna pani logopeda i jeszcze lepsza pani pedagog.
Jedzenie bardzo dobre, pokoje bardzo fajne (duże!). Na pewno pojedziemy tam znowu.
Tyle, że dość daleko do sklepiku, większe zakupy, apteka, kościoł są w sąsiedniej miejscowości - dobrze jest mieć samochód na miejscu. Ale jak się nie ma, też nie problem - zawsze na turnusie znajdzie się ktoś z samochodem, z kim można się zabrać, lub kto zrobi zbiorowe zakupy.

Życzę pięknej pogody!

Tytuł:

Ja byłam we wrześniu i jestem zadowolona. Dużo różnych zajęć (od 8do 16)

Tytuł:

Czy ktoś się orientuje nad aktualnym kosztem 2-tygodniowego turnusu?

Tytuł:

A ja mam pytanko.Dużo tam u Was zieleniny i widzę,że boisko jest.Czy to boisko jest na tyle płaskie i równe,że wózkowicz mały bez problemu może po nim jeździć?Bo ja za blokiem też mam wielkie boisko,ale krety zrobiły swoje i jeździć się nie da.
Czy dużo jest chodnika wokół domu?Mały będzie miał gdzie się wyszaleć?
Czytam tyle o Was dobrego,że mnie kusi. :)

Tytuł:

Boisko niestety nie nadaje się dla wózkowiczów (nie jest aż tak równe).
Wokół budynku chodnika też nie za wiele, przynajmniej narazie. Pojeździć można, ale poszaleć to już nie. Ale poza terenem ośrodka asfaltowa droga przez pola, więc na spacerach młodzież wózkowa może się wykazać i trochę zmęczyć. W budynku spory korytarz, dość szeroki (to budynek po byłej szkole).

Tytuł:

kinia 2-tygodniowy turnus kosztuje 2900.

Katarina Po boisku młody nie pojeździ:), tam się uprawia jazdę ekstremalną co by mięsnie rąk wzmocnić:) Chodnika jest sporo, a zaraz za bramką piekna asfaltowa droga, na której można szaleć do woli i rozwijać zawrotne prędkości:-) Poza tym duża sala gimnastyczna a nie jakieś ciasne klitki.

Tytuł:

dzięki agata :)

Tytuł:

Jaki jest aktualnie koszt turnusu?

Tytuł:

Właśnie rozmawiałem z panem najprawdopodobniej z Panem Markiem . Koszt turnusu w 2009 roku to 3300 złotych. Bez względu na sezon.
Jak dla mnie fajnie.
Bo w większości ośrodków w sezonie koszty drożeją nawet o 800 zł.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 373 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.