Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 21 lip 2019, o 11:30

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość

animare pisze:
Wszystko co zostało napisane wcześniej o turnusach w Wielspinie niestety jest już nieaktualne, kadra zupełnie inna, niestety jeśli się jest zapisanym jako 13 osoba i dalej na liście, to płaci się 400 zł więcej za pokój i tu uwaga paradoks: bo mieszka się piętro niżej niż wszyscy pozostali uczestnicy turnusu i trzeba przemieszczać się między piętrami, po zimnych korytarzach, bo wszystkie sale zabiegowe i basen są na drugim piętrze, oraz za tą nieszczęsną dopłatą ma się większy pokój i niestety w związku z tym zimniejszy, bo zimą w Wielspinie pokoi nie daje się dogrzać, bo ściany są cienkie, a farelki wysadzają korki i są zakazane.Na pierwszym piętrze tam gdzie trzeba dodatkowo płacić 400 zł jest bardzo zimno, bo Wielspinowi nie opłaca się ogrzewać całego piętra, bo tylko 4 pokoje będą zamieszkiwane przez dwa tygodnie w lutym. Proszę sobie wyobrazić zamieszkanie w pokoju, który przez cały sezon grzewczy nie jest ogrzewany i trzeba w nim zamieszkać w środku zimy. Pani dyrektor nic nie udaje się wypersfadować,bo Pani dyr wie najlepiej i wg niej za luxus (to ten większy i zimniejszy pokój, oddalony od części zabiegowej itd) trzeba zapłacić o 400 zł więcej.Radzę pytać przy zapisywaniu na listę czy łapiecie się w pierwszej 12 na liście, bo jak nie to każde następne miejsce jest dodatkowo płatne 400 zł.Tej SUPER Pani która prowadziła hipoterapię już nie ma-zrezygnowała.Zapomniałam wprowadzono zaliczki bezzwrotne w wysokości 400 zł , które trzeba zapłacić przy zapisie na listę.W związku z powyższym proszę podpowiedzcie , gdzie bardziej po ludzku podchodzą do naszych dzieci i do naszych ciężko uskładanych pieniędzy?Chcę zmienić ośrodek.

Ja jeżdzę do 12 Dębów i jestem zadowolona. Kiedyś systematycznie jeździłam do Wagrowca. Ale to było kiedyś. Wiem,że mamy zadowolone są też z turnusów w Bystrej (Michałkowo).

Ostatnio zmieniony 28 gru 2013, o 11:38 przez annasz, łącznie zmieniany 1 raz

Ja również kiedyś jeżdziłam do Wągrowca byłam jeszcze po zmianach kiedy rehabilitację prowadziła m.in Agata Owsiany teraz juz raczej nie zaryzykuje :evil: JezdzimY do TRATWY I Niedrzwicy

Witam wszystkich bardzo serdecznie, trafiłam tu właśnie po pobycie w Wielspinie w Wągrowcu, szukając już czegoś nowego... Abstrahując od niezbyt dobrego jedzenia i Pani Małgorzaty, jak mniemam szefowej..., która nie potrafi powiedzieć w drzwiach "dzień dobry" i jest bardzo nieprzyjemna, uważam że pobyt tam nie jest już wart swojej ceny. Pamiętam jak jeszcze nie tak dawno, za czasów Pani Hani, lub Pani Ali atmosfera była jak w domu. Jeździłam tam indywidualnie, z chęcią. Ośrodek był pełen życia, nawet kiedyś podczas obozów chyba STARTU z Poznania zapraszano nas na wiele zajęć, nawet (w co nie wierzę do teraz :) pojechałam z synem na bananie wodnym za motorówką... Teraz ośrodek jest fatalny, a zmiany jak pisano wcześniej tragiczne, niby rehabilitacja nie jest zła ale mnie jakoś ta szefowa, cena i atmosfera odrzuciły... Możecie polecić jakiś ośrodek o podobnym standardzie, najlepiej na jeziorem?

Może 12 Dębów w Zaździerzu? Moje odczucia jak najbardziej na plus.
http://www.12debow.pl/
Tu na forum:
http://www.forum.dzieciom.pl/viewtopic.php?f=8&t=2180

A co myślicie o Panoramie Morskiej w Jarosławcu. Ceny jak wszędzie ,zabiegi też są. Jedzenie do oporu szwedzki stół. Mój syn chodzi na basen, w którym ćwiczy. Jest zachwycony. Jest duży teren, po którym może się poruszać swobodnie na wózku elektrycznym. Teraz nie ma jeszcze sezonu i nie ma tłumów.

dmyszka pisze:
A co myślicie o Panoramie Morskiej w Jarosławcu. Ceny jak wszędzie ,zabiegi też są. Jedzenie do oporu szwedzki stół. Mój syn chodzi na basen, w którym ćwiczy. Jest zachwycony. Jest duży teren, po którym może się poruszać swobodnie na wózku elektrycznym. Teraz nie ma jeszcze sezonu i nie ma tłumów.

Nie porównuj Panoramy Morskiej do ośrodków typu 12 Dębów, Zabajka czy Neuron. Tam są dwa zabiegi typu masaż na łóżku wodnym plus jakaś lampka czy inna fizykoterapia. Trzeci zabieg to grota solankowa, gdzie jest grupowe 'oddychanie'. Panorama nadaje się na wypoczynek, oddech od całorocznego zasuwania zarówno dla dzieciaków jak i nas rodziców. Być może przed sezonem tych zabiegów jest więcej i są lepsze, ale i tak bez porównania. W profesjonalnych ośrodkach zabiegów jest kilka godzin.

Nie porównuję, latami jeździłam do Zabajki, Neurona , czy nawet do Mielna. Dzisiaj tych ośrodków jest dużo więcej, ja wiem tylko, że nikt za mnie wtedy roboty nie zrobił, sama ubierałam w kombinezon, sama ćwiczyłam itd. Dzisiaj na to patrzę inaczej. Najważniejsze są ćwiczenia, a dużo kasy idzie na coś innego. Wiemy, że taka intensywna rehabilitacja działa cuda, ale do pewnego wieku dziecka. Potem trzeba to utrzymać. Wiecie , że trzeba jeździć przynajmniej 6 razy w roku, a jest to niemożliwe. Wszystko polega na tej nieszczęsnej kasie. Życzę wszystkim powodzenia w rehabilitowaniu swoich pociech. :P

Czy ktoś był ostatnio w ośrodku?

Ostatnio zmieniony 25 sty 2015, o 10:25 przez Justa1, łącznie zmieniany 1 raz

Justa1 pisze:
Czy ktoś był ostatnio w ośrodku?
Ponawiam pytanie

Ponawiam pytanie

Odpowiem w takim razie sama na to pytanie.
Właśnie wróciłyśmy z ośrodka.

Z rehabilitacji jestem bardzo zadowolona :D . Wybraliśmy pakiet ruch i mieliśmy:
- hipoterapia 30 min. codziennie
- kinezyterapia 60 min. codziennie
- ćw. w ortezach dynamicznych DUNAG 02- 40 min
- terapia chodu 20 min. co drugi dzień
- masaż 30 min. codziennie
- terapia mięśniowo- powięziowa 30 min. codziennie
- " pająk "30 min. co drugi dzień
- " szyna " 30 min. co drugi dzień
- terapia ręki 30 min. co drugi dzień
- ćw. w wodzie 30 min. 10x w turnusie ( zajęcia grupowe )

Jedzenie przez większość czasu rewelacyjne, przez dwa dni bardzo się popsuło( np. stare wędliny) , ale po interwencji wróciło do stanu - bardzo smacznie, różnorodnie, smacznie i świeżo.
Panie sprzątają w pokojach co drugi dzień.

Co do minusów. Za pranie, za wypożyczenie rowerów, rowerów wodnych , basen (dla towarzyszącego dziecka, rodzica) płaci się.
Jeśli jedzie się z towarzyszącym dzieckiem to koszt spory , bo do 8 lat 700 zł, potem 1400 zł. Za pokój w lepszym standardzie też trzeba dopłacić 200 zł od osoby. Podczas pierwszych dni na ośrodku był zlot młodzieży więc nie było co marzyc o zachowaniu ciszy nocnej. Potem było OK.

Od 1 września rehabilitację dla dzieci przejmuje Wielspin. Do tej pory prowadziła pani Dorotka z terapii reki.
Córce bardzo się podobało, wiec jeśli rehabilitacja się nie zmieni to wrócimy.

cześć
czy ktoś ostatnimi czasy był na turnusie w Wągrowcu i czy może mi powiedzieć jaka obecnie jest obsada rehabilitantów-czy nadal jest Agata na sali czy Ala od reflekso jeszcze pracuje ,czy Sandra jest na terapi ręki?

Właśnie jesteśmy na turnusie. Niestety nie ma już nikogo wyżej wymienionych.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.