Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 21 wrz 2019, o 10:01

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość

Delfinka opowiadała że było rewelacyjnie. Jest wiele zajęć i podobno od 8 do 16 jest się na terenie Ośrodka.

beata_e1969 pisze:
Czy ktoś może mi powiedzieć jak właściwie jest z tymi zapisami na te turnusy?Jestem od zeszłego roku w fundacji.Kiedykolwiek wejdę na stronę,gdzie można zapisać się na ten turnus w Biomocusie /muszę mieć zakwaterowanie/,to zapisów nie ma.
- najlepiej zadzwonić. Słyszałam plotki, że zapisy zostały wstrzymane z uwagi na gigantyczne kolejki liczone w latach.

Olala pisze:
Nam zadzwonili z Biomicusa miesiąc temu że mamy teramin 24.11-05.12.2014, bez zakwaterowania.

Teraz zastanawiam się gdzie szukać mieszkania do wynajęcia, dla 4 osób, bo wraz z córcią pojedzie jeszcze mój maz i młodsza pociecha, która mnie nie opuszcza na krok. Może wiecie jak szuka się mieszkania do wynajęcia na 2 tygodnie na czas turnusu w pobliżu biomicusa?
- pewnie już coś znalazłaś. Ośrodek poleca Hostel36, ja osobiście weszłam na stronę booking.com, wpisałam datę i szukałam najtańszych ofert- tym sposobem znalazłam sobie apartamencik z aneksem kuchennym za 98 zł za dobę. Takie samodzielne mieszkanko - super bo nie ma opcji abyśmy nie mieli np. łazienki w pokoju.

Cmicus już działa - w chwili obecnej mam przyjemność tam bywać raz na dwa tygodnie w ramach szkolenia dla rodziców. Fajne przestronne sale.

BIOMICUS

Delfinka opowiadała że było rewelacyjnie. Jest wiele zajęć i podobno od 8 do 16 jest się na terenie Ośrodka.

Niekoniecznie. Różnie to bywa.
Ja byłam na początku sierpnia.
Najpierw mnie zdziwiło to, że o zajęciach w danym dniu dowiadywaliśmy się tego samego dnia rano. Po wejściu i zwyczajowym "dzień dobry" otrzymywałam grafik na bieżący dzień. Jedyną informacją w dniu poprzedzającym była godzina stawienia się w ośrodku. Z jakichś względów nie było możliwości dostać grafiku wcześniej.
Dzieci zaczynały o porach różnych. Raz mogła to być 8.00, a innym razem np. 11.00. Ilość zajęć też każdego dnia mogła być inna. W zależności od wieku dziecka.
Fart miał ten, który na 6 czy 7 zajęć miał tylko jedno lub dwa krótkie okienka. Zdarzało się, że dzieci na 5 zajęć miały miedzy nimi przerwy dwugodzinne. To fajne nie było. Dzieciaki się nudziły. My mieliśmy fajna pogodę, więc można było wyjść na obiad "na zewnątrz". Na terenie ośrodka nie ma żadnej sali zabaw, jest tylko niewielka kuchnia z jadalnią.
Jest tam czajnik bezprzewodowy, kuchenka mikrofalowa, duża lodówka, naczynia, zlew i dwa stoły. Spokojnie można odgrzać jedzonko.
Jeśli chodzi o organizację to nie ma możliwości zostawienia dziecka w ośrodku na kilka zajęć. Choćby były bez okienek. Zajęcia trwają 30 min lub 60. W rzeczywistości trwają odpowiednio 25 min i 50 min. Terapeuta tez człowiek, musi mieć chwilę przerwy. Po zajęciach terapeuci wyprowadzają dziecko z sali i oddają opiekunowi. Nie ma możliwości, żeby się nim zajmowali podczas nieobecności rodzica. Dlatego myśl o wypadzie do galerii na zakupy odpada :lol: :lol: :lol:
Z perspektywy widzę, że to było słuszne i bardzo dobre. Wszystkie zajęcia zaczynały się punktualnie, bo nie było problemu, ze poprzednie dziecko jest jeszcze u terapeuty, bo nie ma opiekuna.
To był taki mały, sprawnie działający kombinat. Bez opóźnień i poślizgów. Jedynie te okienka między zajęciami były fatalne. Ktoś przyjechał na 4 zajęcia po 30 minut, a siedział w ośrodku kilka godzin.
Grafik układały panie z recepcji, więc do terapeutów nie można było mieć pretensji. Nie oni decydowali.
I ważna uwaga. Czasem kończąc zajęcia nie mogliśmy dostać informacji, na którą mamy przyjechać następnego dnia. Nie wnikam czemu, pewnie jeszcze grafik nie był ułożony czy coś takiego. Panie zobowiązały się dzwonić i informować. I zdarzyło się tak, że prosiłam, żeby mi napisały sms-a (dysponują komórką), bo będę na basenie i nie odbiorę. No i po wyjściu z basenu miałam nieodebrane połączenie, ale oddzwonić już się nie dało - ośrodek już nie pracował. Na czuja pojechałam najwcześniej jak się dało w dniu następnym, a okazało się, ze mamy zajęcia za półtorej godziny. Za to dzwoniły wtedy gdy doskonale znałam godzinę rozpoczęcia zajęć.
Panie w recepcji były trzy i mogło dochodzić do nieporozumień. Wyjściem byłoby zrobienie listy i odhaczanie rodziców, którzy zostali poinformowani. Wtedy każdy kto spojrzałby na listę wiedziałby, do kogo należy jeszcze dzwonić, pisać a kto już wie jak ma przyjechać. Zabrakło organizacji - jedna mama przyjechała 3 godziny przed swoim zajęciami. I siedziała...bo co miała zrobić?
Inna mama prosiła o takie ustawienie zajęć, żeby w piątek kończyć ok. 12, bo wyjeżdżała do innego miasta. No i dostała zajęcia do ...prawie 15.

I moja rada - samemu dzwonić i się dopytać. Nie liczyć na telefon z drugiej strony, bo ten może zadzwonić w nieodpowiednim momencie, lub wcale.

Ogólnie ośrodek czysty, uporządkowany, ale bardzo mały.
Zapiszę się na pewno jeszcze raz, bo terapeuci bardzo życzliwi, mili, pomocni i uprzejmi. I bardzo otwarci na rodziców i ich prośby i sugestie.

Kto był ostatnio w Biomicusie z dzieckiem mieszkając w Hostelu - niech napisze swoje spostrzeżenia i doświadczenia co powinno się wziąć ze sobą Ja mam z synem 15 lat od 27 10 do 07.11. -

My jedziemy w tą niedziele na Turnus do Biomicusa z zakwaterowaniem - koleżanka już tam była, trochę mi podpowiedziała co i jak, ale postaram się napisać dokładnie jak to wygląda jak już bedziemy na miejscu :)

Karolina - Mama Filipka z Zespołem Williamsa
www.dzieciom.pl/17333

Byłam z synem od 18 sierpnia w Biomicusie.Poczynajac od Pani Karoliny i terapeutach dochodząc do pani która sprzątała (mój syn ją uwielbiał) wszyscy byli super. Moje dziecko które ma ZA i nie cierpi ogólnie ludzi sam z siebie zaczynał mówić; lubi pana Darka, lubi panią..taką i taką. Hostel to wspaniała kwatera.Fajny pokój z telewizorem ,mega wygodnym łóżkiem ,fajna pościel..wszystko super.Wspaniale wyposażona kuchnia. Do naszej dyspozycji nie tylko pralka i suszarka ale całe wyposażenie jakie tylko byście chcieli.Czysto!!!! Powiedziałabym nawet bardzo czysto. Ja miałam 2 super mamy a w drugim tygodniu super tatę i fajnie się bawiliśmy po zajęciach.Całą ekipą szliśmy do zoo , parków itd..Rehabilitacja wspaniała. Si,Pablo, masaż,taktylna...jestem pod wrażeniem. Teraz nawet gdybym miała szansę i fundusze to bym bez zakwaterowania się pisała. Wiem,że dzieci z zakwaterowaniem mieli więcej zajęć ale też dłuższe przerwy albo później zaczynali. Co do wyżywienia.My gotowałyśmy same.składałyśmy się i każda coś robiła. Czy były konflikty? Pewnie ale tylko między dziećmi i to chwilowe. Każda z nas wie ,że kazde dziecko ma swoje problemy i nie miałyśmy najmniejszego zamiaru wykłócać się o dzieci a i one nie miały zbytnio powodów ani ochoty się kłócić,bo lepiej było razem się bawić.
Turnus wspominam jako jeden z najlepszych na którym byliśmy.
Wiecie co mnie najmilej zaskoczyło? To,że pani która przychodziła posprzątać, potrafiła przyjść przed pracą powiedzieć tylko dzień dobry i przywitać się np z moim synem.To,że zapytała czy może przy naszych dzieciach odkurzać czego ma nie robić...Jestem bardzo zadowolona a Natanowi bardzo się to przydało.

89Karoline89 - jak zajrzysz tu napisz relację z turnus :) Plis

:shock: To się chyba kłóci z ideą powstania ośrodków.Chociaż...Jeszcze nie wiadomo ile, a opłata przecież może być symboliczna :)

No to teraz może o samym Turnusie:

Warunki Hostelowe Bardzo dobre - do woli można korzystać z każdej dostępnej tam rzeczy.
Jeśli planujecie robić sobie pranie warto wziąć ze sobą płyn do prania i płukania.
My korzystaliśmy z jedzenia oferowanego przez restaurację Halka - 16 zł za zupę i drugie danie - każdego dnia była wystawiana tablica z menu i można było się zdecydować - obiady zamawiało się u Pań z recepcji na konkretną godzinę. W pobliżu jest market Simply oraz Mała Biedronka. Więc można sobie zrobić zakupy codziennie świeże :)
Co do zajęć : Filipek miał dziennie od 3,5 do 4,5 godzin zajęć - są one dobierane konkretnie pod Dane dziecko by korzystaliśmy z :
Integracji Sensorycznej, Logopedy, Psychologa, Zajęć Ruchowych , Masażu Taktylnego oraz Masażu zwykłego rączek.

Grafik na dany dzień otrzymywaliśmy każdego dnia rano po przyjściu do Ośrodka - dzień wcześniej zawsze otrzymaliśmy informację na którą godzinę mamy się stawić. My zaczynaliśmy prawie zawsze od 8.30 ale były osoby które miały zajęcia od 9 lub 10. Zajęcia trwały różnie, raz do 14 raz do 15. Wszystko zależało od ilości przerw między zajęciami, czasami było to 30 minut czasami 1 godz. Nie było możliwości opuszczenia ośrodka gdy dziecko było na zajęciach. Trzeba było całt ten czas być z nim.
Z Turnusu jesteśmy bardzo zadowoleni. W razie pytań służę pomocą.

Karolina - Mama Filipka z Zespołem Williamsa
www.dzieciom.pl/17333

My akurat gotowałyśmy nie tylko sobie ale i mamom które były na dochodzącym a tym samym obiady kosztowały nas grosze i były naprawdę smaczne. Nasz turnus bardzo fajnie się zżył..wszyscy byli rewelacyjni:)

My jedziemy do Biomicus na turnus od 24.11-05.12.2014. Niestety bez zakwaterowania. Będziemy w hostelu 36.

Czy któraś z was może się tez wybiera w tym terminie??

A jak to wygląda w sobotę i niedzielę? Czy po przyjściu do ośrodka należy się "przebrać" rodzic i dziecko, czy odzież zewnętrza, w której przyszliśmy.

żadna z Was nie była w tym o środku????

Przecież jest dużo opisów :). sama jestem autorem dosyć obszernego, skąd więc pytanie?
Nie każdy zagląda codziennie we wszystkie wątki :D

W soboty i niedziele zajęć nie ma.
Od razu przy recepcji, czyli wejściu do ośrodka są dwie szatnie, z szafkami zamykanymi na klucz. Tam przebierasz dziecko w co chcesz i koniecznie!!! zmieniasz obuwie. A kluczyk chowasz do kieszeni :lol: :lol: :lol:
Potem windą jedziesz na 1 piętro, bo tam są zajęcia. Dół to tylko recepcja, szatnia i toaleta (na górze oczywiście też są toalety, dwie).

Dziękuję za podpowiedź.

ps. o zmianie odzieży nie doczytałam wcześniej. Przepraszam.

czy dziecko na zajęcia ruchowe ma mieć typowo krótkie spodenki i t-shirt na krótki rękaw? Bo jak przebierzemy się w szatni na getry i koszulkę z długim rękawem to wystarczy, czy później kolejne przebranie na zajęcia ruchowe?

Tam pewnie ciepło, ale czy na tyle żeby chodzić w krótkim rękawku?

Szukamy chętnych na turnus
Strona główna > Aktualności > Szukamy chętnych na turnus
Ośrodek AMICUS poszukuje chętnych na bezpłatny turnus w okresie od 24.11 do 05.12.2014 (z możliwością przedłużenia). Oferujemy dwutygodniowy cykl zajęć z Integracji Sensorycznej, psychologiem i logopedą w Ośrodku AMICUS.
Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku przez okres 2 tygodni w wymiarze ok 2 godzin dziennie.
Warunkiem skorzystania z zajęć
jest:
– posiadanie aktualnej Diagnozy Procesów Integracji Sensorycznej ( nie starsza niż 1 rok)
– orzeczenie o niepełnosprawności
– wiek podopiecznego od 3 do 18 lat
– podopieczny, który nigdy nie korzystał z usług Ośrodka AMICUS (zajęcia z integracji sensorycznej, logopedy i psychologa) i zajęć dofinansowanych z projektu PFRON w roku kalendarzowym 2014.
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszenia.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem 606 200 631 lub adres sekretariat@osrodekamicus.pl

co to ma znaczyć a kolejka to jeż nie obowiązuje my czekamy już trzeci rok, jeżeli ktoś zrezygnował niech wskakuje następny z listy

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.