Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 21 wrz 2019, o 10:30

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość

To jest tak-przy zapisywaniu (od poniedziałku zaczynaliśmy, w pt. wieczorem pani dzwoniła i pytała się, co chcemy)-powiedziałam ile zajęć i jakie mieliśmy w Michałkowie, ile mój syn tam wytrzymywał. Tak więc chciałam oczywiście rehabilitację ruchową, SI, terapię ręki, logopedę, tu nam dołożyli Pablo (takie w sumie gry komputerowe, dla syna to w ramach relaksu było :) ) i psychologa, nie chciałam Biofeedbacku, znajomi mieli jeszcze jakieś dwa inne zajęcia, w sumie nie wiem, czemu my nie, jak to dzielą, ale tak mi na nich nie zależało.

Patrzę właśnie na nasz plan i np. w poniedziałek mieliśmy:8:00-Zajęcia ruch., 8:30-Zajęcia ruch.,9:00-Zajęcia ruch.,9:30-Zajęcia ruch.,10:00 SI, 10:30 SI, 11:00 terapia ręki, 11:30 logopeda. To wygląda tak, że jak się ma dwie godziny pod rząd zajęcia (ale rozpisują na planie po pół godziny, tyle że sumując jest to dwie godziny), to dziecko odbiera się 15 minut wcześniej, czyli tu o 9:45 z zajęć ruchowych. SI było godzinę, czyli odbiera się dziecko 10 minut wcześniej (tu o 10:50), jak terapia ręki była wg plany pół godziny, to odbiera się dziecko 5 minut wcześniej, czyli tu o 11:25. To jest czas, by wziąć dziecko do kuchni, dać coś zjeść czy iść z nim zrobić siku. Najczęściej te zajęcia ruchowe trwają 2h, 1,5h, rzadko 1h lub dwa razy dziennie po godzinie-do południa i po południu np. Czasem te pozostałe zajęcia trwają godzinę, czasem pół godziny.

Była tylko jedna pani logopeda i było do niej oblężenie, więc nie mieliśmy tych zajęć codziennie lub czasem było tylko pół godziny, ale codziennie przed wyjściem do hostelu trzeba sprawdzić plan na nast. dzień i można o coś poprosić. Tak samo rano po przyjściu idzie się na recepcję sprawdzić plan i można jeszcze o coś poprosić, w sumie rzadko kiedy nie ma zmian. Po pierwszym dniu jest też podobno zebranie rehabilitantek i mówią co komu najwięcej potrzeba i tak próbują układać plan-nie wiem, na ile to prawda, ale tak mówili...

Co do innych zajęć-jest tam od 12 do 16 otwarta duża sala do artterapii-można iść i coś pomalować, powycinać, są też zajęcia w planie z artterapii.

Co do rodzeństwa-nie można być w hostelu z kimkolwiek innym prócz dziecka na turnus. Znam tylko jedną mamę, która pojechała z dwiema córkami i jej nie pozwolono tam być, tylko ona powiedziała, że w takim razie rezygnuje, bo nie ma innej opcji-w drodze wyjątku się zgodzili, ale o to naprawdę ciężko. Jakoś wcześniej się nie zgadali, że musi wziąć rodzeństwo. Natomiast jeszcze jedno-jak mój mąż mnie przywiózł do hostelu, to pani rezydentka kazała mu prawie natychmiast opuścić hostel, bo tam nie można przyjmować gości...To nie jej wymysł, ale tu się wszyscy buntowaliśmy, bo ludzie przyjeżdżają z daleka (my mieliśmy za sobą 5h jazdy) i ani dychnąć nie można, potem się martwiliśmy, jak mężowie do domu zajadą zmęczeni...Przecież to nie goście, nikt tam dla przyjemności nie przyjeżdża, tyle zrozumienia ktoś tam na górze powinien mieć...Ja rozumiem, żeby nikt tam obcy nie wchodził itd., ale mąż, który przywiózł, co to za obcy, co to za "gość"??Zupełnie to dla nas nie było zrozumiałe, żeby choć pół godziny mogli nogi wyprostować...W Michałkowie (nie wiem, czy jeszcze tak jest) to ten przywożący nawet bezpłatnie na drugi dzień mógł przenocować, bo wiadomo, że przywiózł, czasem z daleka, to wręcz niebezpieczne, żeby od razu wracał...

No to już się ucieszyłam że pojadę ja będę musiała zrezygnować bo mojego Kamila nie mam z kim zostawić, mąż pracuje. To chore jest. Jestem zła a już się cieszyłam.

Spróbuj zadzwonić i przedstawić sytuację-że zawsze na turnusy bierzesz drugie dziecko, że nie masz kim zostawić, nie wiem...Zobaczysz, co powiedzą...

Udanego turnusu w Michałkowie, bo jeśli dobrze wyczytałam, to zaraz tam jedziecie-zazdroszczę, nie mogę się doczekać na nasz tam-to nasz drugi dom właściwie. :wink: :D Co prawda jeździ tam głównie babcia, ale teraz po Warszawie wiem, że mogę już córki zostawić babciom i jakoś przeżyją. Oj, będzie kłótnia, kto ma jechać, hehe, tym bardziej, że fajną ekipkę znów mamy zaplanowaną. :D (To napisałam do wiadomości mamy, która to czyta, pozdrawiam! :mrgreen: )

Witam. Czy ktoś może mi dać namiar na niezbyt drogie lokum w pobliżu Biomicusa, z dzieckiem na wózku aktywnym? Jesteśmy na turnusie i muszę zmienić zakwaterowanie z Hostelu36, gdyż warunki nie odpowiadają temu co mi oferowano, a i dojazd ok.50-60 min.to trochę dużo :cry: . Pozdrawiam

Szkoda, że ani w ośrodku Amicus, ani w Biomicus, nie przyjmują podopiecznych powyżej 20. roku życia

http://dzieciom.pl/podopieczni/7228

Ale można chyba pisać prośbę do Zarządu, tak mi się coś obiło o uszy?

Dziś dobra wiadomość. Jedziemy w marcu do Amicusa. Mam tylko mały problem. Nie mogę znaleźć na stronie fundacji druku skierowania lekarskiego. Miał być w zakładce ZAPISY,ale nie mogę znaleźć. Może ktoś pomoże.

DZIADEK pisze:
Dziś dobra wiadomość. Jedziemy w marcu do Amicusa. Mam tylko mały problem. Nie mogę znaleźć na stronie fundacji druku skierowania lekarskiego. Miał być w zakładce ZAPISY,ale nie mogę znaleźć. Może ktoś pomoże.

Znalazłam.

Był ktoś ostatnio w Amicusie? Jak wygląda turnus, jakie zabiegi i w jakim wymiarze czasowym?

Hostel
Mieszkałam w mieszkaniu na 19 piętrze, miałam swój pokój, oprócz mojego były jescze 3 inne. Były 2 wspólne łazienki, kuchnia i jadalnia. Mieszkanie było we wszystko wyposażone, począwszy od papieru toaletowego, przez garnki, naczynia, proszek do prania, kawa, herbata, mleko, woda. Ja spałam z Alą na dużym łózku, z którego Ala mi spadała. Po zgłoszeniu została zainstalowana osłonka z jednej strony. Mieszkanie piękne i co ważna za darmo. Na turnusie było 8 dzieci, a tylko 4 było zakwaterowanych w hostelu, pozostała 4 musiała sobie na własną rękę załatwić zakwaterowanie. Z tego co wiem ludzie płacili 2 tyś zł za 2 tyg pobytu w wynajmowanym 2 pokojowym mieszkaniu. Także bardzo dużo sobie liczą. Z hostelu jechałam 4 przystanki na plac Wilsona, a stamtąd to już 5 minut piechtą do Amicusa. Niedaleko ośrodka były delikatesy, w których można było się zaopatrzeć w żywność na wszystkie posiłki. Tuż obok była też tania stołówka, od 12 można było zjeść domowy ciepły obiad.

Turnus w Amicusie
Ośrodek bardzo czysty, zadbany, personel, uprzejmy i dla matek i z podejściem do dzieci. Sprzęt dobrej jakości, fachowe poprady. A na koniec turnusu dostaliśmy opinie i zalecenia do dalszej terapi dziecka na kilku kartkach wszytko super opisane. Terapi jak dla mnie troche za mało. Nie było pełnych zegarowych godzin tylko okrojone. Na przykład zamiast 60 minut dziecko miało 50, zamiast 30 minut zapisanych na grafiku miało 25, a czasem 20. W Amicusie była kuchnia gdzie można było przygotowac sobie posiłek, bądź zrobić kawę i ja przy soliku wypić. Jest pokój do przewijania małego dziecka, a i w ubikacji nie zapomnieli o malutkich, bo jest mini sedes, na którym Alusia bez nakładki mogła spokojnie się załatwić. Podczas turnusu jednego dnia nam oznajmiono, że każda z matek określonego dnia uda się do fryzjera, a Amicus pokrywa koszty (oczywiście był limit). Ja już nie mam blond pasemek, jestem ruda :-D . Podobno w Biomicusie matki są zapraszane do kosmetyczki. Tego dnia terapeutki przeprowadzały moją Alę z zajęcia na zajęcia, a ja spędziłam miłe 2 godziny w eleganckim salonie blisko ośrodka. Ostatniego dnia dostałam teczkę z opiniami, dyplomem pobytu na turnusie, oraz prezentami dla Ali. Pani Ula, która się tam wieloma rzeczami zajmuje załatwia te gratisy to dzieki niej te przyjemności dla matek i dzieci. Jak wyjerzdzałam to pani Ania, która opiekuje się hostelem rozkładala po pokojach piekne misie dla każdego dziecka, które przyjedzie na turnus. Widać co turnus to inny gratis.
Ogólnie jestem zadowolona z turnusu, choć nie ukrywam, że niema to jak turnus gdzie są posiłki i nie trzeba dojeżdzać na rehabilitacje.
A i na koniec turnusu zostałam automatycznie zapisana na kolejny, oczywiście jestem na końcu listy :-)

Dzięki za wyczerpujące informacje.

Witajcie:)

Mamy termin do Biomicusa od 14 kwietnia - na 2 tyg, niestety w tym czasie wypadają święta Wielkanocne (20,21) i trzeba na ten czas opuścić hostel - jako że mieszkamy koło Wrocławia, nie opłaca nam się wracać do domu na 2 dni, za daleka droga, za duże koszty..

Może jest ktoś na forum kto ma termin od 12 maja lub 26 maja ew. termin w sierpniu,wrzesniu (musi być z zakwaterowaniem) obojętnie jaki i chciałby się zamienić - może akurat ktoś mieszka niedaleko Warszawy i nie będzie dla niego dużym problemem wrócić do domu na te 2 dni. Jak coś to prosze o wiadomość.

Karolina - Mama Filipka z Zespołem Williamsa
www.dzieciom.pl/17333

my tez jedziemy do BIOMICUSA :):):) bez kwatery, bo akurat mam to szczęście, że mam siostrę w stolicy. Pierwszy raz uda nam się skorzystać z fundacyjnej pomocy. Jestem z Płocka i tu nie organizują żadnych imprez dla dzieci (mam na myśli Fundację), dlatego skorzystamy z zajęć. Jedziemy w sierpniu :).

Z zakwaterowaniem musiałabym długo czekać. Bez kwatery mogłabym jechać w maju. Wolę sierpień, bo nie tracimy szkoły i innych zajęć.

katarzyna1991 pisze:
Szkoda, że ani w ośrodku Amicus, ani w Biomicus, nie przyjmują podopiecznych powyżej 20. roku życia

To jest prawda? Jeżeli tak, to smutne. Dlaczego takie ograniczenia? Podopieczni po 20 roku życia już nie potrzebują rehabilitacji? Kiedyś było na forum podnoszone, że tym z Warszawy najlepiej. Teraz inny podział.
A co fundacja zaproponuje starszym?

A ja Anetę zapisałam do Biomicusa, pani dzwoniła i nic nie mówiła o ograniczeniach wiekowych.
Naprawdę tak jest? Gdzie tak napisano?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.