Forum Rodziców

Forum Rodziców Fundacji Dzieciom
Dzisiaj jest 19 lis 2019, o 17:11

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość

Filii Centrum Rehabilitacyjno-Terapeutyczne zostało założone przez terapeutów, aby zapewnić potrzebę starannej, troskliwej i fachowej rehabilitacji dzieci i młodzieży.

W zajęciach rehabilitacyjnych wykorzystujemy kombinezony kosmiczne Dunag 02 oraz kombinezony Thera Togs. Staramy się również dobrać odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny oraz obuwie (Piedro). W ramach zajęć rehabilitacyjnych stosujemy również zabiegi fizykoterapeutyczne (elektroterapia, ciepłolecznictwo, aquavibron, inhalacja).
Nasza oferta wychodzi naprzeciw problemom, z jakimi spotykają się rodziny niepełnosprawnych dzieci, dlatego też w Centrum Rehabilitacyjno-Terapeutycznym zapewniamy inne formy terapii tj. zajęcia z pedagogiem, neurologopedą, terapeutą widzenia, terapeutą ręki, terapeutą integracji sensorycznej, dogoterapeutą, hipoterapeutą oraz terapeutą koncepcji Hallwick (zajęcia na basenie).
Zapraszamy na turnusy rehabilitacyjne.
Szczegółowe informacje www.filii.pl

Dzien dobry pani Agato proszę o więcej informacji kto np ustala o wyborze rehabilitanta ,jak daleko oddalone będzie hipo i basen od hotelu ,czy pokoje są na tym samym piętrze co rehabilitacja itp Cieszę się ze powstanie nowy osrodek tylko smutno że braknie was w Michałkowie :|

Szkoda że odeszły jedne z najlepszych rehabilitantek z Michałkowa.

Witam
Jeśli chodzi o wybór rehabilitanta to decydują preferencje rodzica i oczywiście dostępność czasu terapeuty.
Basen jest oddalony około 4,5 km. ul: Sosnkowskiego 16
Hipoterapia jest oddalona około 5 km. okolice lotniska w Bielsku-Białej (przepiękne miejsce na spacery, mini zoo)
W ofercie mamy również możliwość dowozu ze strony O.W Beskidy Park.
Pokoje dla rodziców są na wyższych piętrach skomunikowanych bezpośrednio windą. To rozwiązanie zapewnia łatwy dostęp do terapii i możliwość spokojnego odpoczynku nie przerywanego hałasem i ruchem w Centrum Filii.
pozdrawiam
Agata Piątek
http://www.filii.pl

Przeczytałam na stronie że koszt dodatkowej osoby na turnusie to 50 zł za dobę, wyzywienie 35 zł za dobę. Czy nie macie jakiegoś podziału wiekowego? Czy ta cena dotyczy wszystkich niezaleznie od tego czy to osoba dorosła czy dziecko?.Proszę o jakieś dokładniejsze informacje odnosnie dodatkowych osób.
Pozdrawiam

Ja ma 4 letniego syna z którym jadę i 50 zł za dzień za sam nocleg to bardzo dużo ponad 1000 zł a 2600 cała rehabilitacha z wyżywieniem

Mam nadzieję że jednak dzieci mają jakąś zniżkę:) Może ktoś odpowie w tym temacie.Zbliżają się wakacje więc wielu rodzicow zabierze na turnus równiez "dodatkowe"dzieci.
Przy okazji mam pytanie czy w trakcie turnusu można zrezygnować z wyzywienia. wybieram się pierwszy raz stąd takie pytania, zdarzalo mi się w innych ośrodkach że moja dwójeczka nie zjadała nawet połowy swoich porcji więc z jednej rezygnowałam.
Zdaję sobie sprawę że turnusy zaczynają się dpiero od lipca więc zadajemy te pytania ze sporym wyprzedzeniem:) Ośrodek jeszcze nie działa, ale jak już pewne rzeczy będą ustalone prosimy o więcej informacji. o kadrę i rehabilitację się nie martwię bo po części znam:)
Pozdrawiam

Witam
Tak jest możliwość z korzystania z turnusu bez wyżywienia. Taka opcja jest też opisana w cenniku. http://www.filii.pl/oferta.html
Jeśli chodzi o dodatkowe osoby to wygląda to następująco:
dzieci do lat 5 bez dodatkowych opłat.
dzieci do lat 10 i włącznie 25 zł za nocleg.
dorośli 50 zł za nocleg
pozdrawiam
Agata Piątek
www.filii.pl

Tak, czytalam że jest opcja bez wyżywienia. Mi chodziło bardziej o to czy z tego wyżywienia można zrezygnować w trakcie turnusu.
Zmartwilam się bo z tego co Pani napisała moja 12 letnia córka jest liczona jak osoba dorosła...
Dziekuję jednak za odpowiedź.
Pozdrawiam

Dzień dobry
Nie będzie problemu z rezygnacją z wyżywienia w hotelu w trakcie trwania turnusu, jeśli tak Państwo zdecydują.
Pozdrawiam
Agata Piątek

agunia pisze:
Zmartwilam się bo z tego co Pani napisała moja 12 letnia córka jest liczona jak osoba dorosła...

Nowe informacje z Filii. Rodzeństwo dzieci turnusowych do 15 roku życia płaci za noclegi połowę.

To bardzo dobra wiadomość:))
Pozdrawiam

Witam powaliła mnie cena hipoterapii najdroższa terapia wspomagająca.

No fakt, nie jest tanio. My płacimy za pół godziny 20 zł ale tak to jest na turnusach. Ceny z kosmosu :roll:
W innym ośrodku w BB jest dogoterapia za 80 zł podczas gdy my mamy możliwość płacić 40 zł. I też za godzinę. Tak to jest...

Tani jest turnus bo za 2 tygodnie z wyżywieniem 2600 to muszą zarobić na terapii wspomagającej.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.